En büyük felaketler içinde bile ümidini kaybetme, unutma ki ilik, sert kemiğin içinden çıkar.

Dini Sözler

Recep Tayyip Erdogan Sözleri26 / 07 / 2014

Recep Tayyip Erdogan Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben ‘yazıklar olsun’ diyorum.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır.

Demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz.

Elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Mahkemenin baş örtüsü ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır.

Kişiler laik olmaz devlet laik olur, laikliği savunma anlamında ben de laikim ancak İslam’ın karşısına koyarsanız değilim.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, ak partili olsun, olmasın, bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Sizin işiniz, bürokratları takip etmek, onları değiştirmek değil. İşinize bakın.

Biz mafyanın, çetenin veya çetelerin avukatı değiliz.

Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir.

Şimdi diğer parti liderleri beni Yüce Divan ile tehdit ediyor ama bilmiyorlar ki ben bu yola çıkarken kefenimi yanıma aldım.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.

Biz, Ankara’da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.

Kralların değil, kuralların hukukunu inşaa edeceğiz.

Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı.

Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Kürt meselesi değil terör meselesi var.

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Jean Paul Sartre Sözleri

  Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur. Bir şey sona ermek için başlamıştır. Serüven uzamaya gelmez. Ona anlam veren ölümdür yalnız. Cehennem başkalarıdır. Dostluk, birbiri hakkında hüküm vermek demek değildir. Dostluk, inanmak demektir. Her seçiş bir vazgeçiştir. İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir. Her varoluşan nedensiz […]

 2. La Edri Sözleri

  Büyük saadetler, büyük acıların yanıbaşındadır. Eğer dilin sivri ise dikkat et, birgün kendi boğazını da kesebilirsin! İnsanoğlu hilebazdır, kimse bilmez fendini, her kime iyilik edersen, sakla ondan kendini. Misafirin iyisi gelir geçer kuş gibi, kötüsüyse oturur daima baykuş gibi.

 3. Sinan Çetin Sözleri

  Ben insanların ve toplumların hayatlarına müdahele edilmemesinden yanayım. Müdahale ettiğiniz noktada onları mutsuz etemek durumunda kalırsınız. Dünya bizi kurtarma ve iyilik yapma aşkıyla dolu insanlar tarafından hep kana bulandı. Tarihteki bütün savaşları içi iyilikle dolup taşan, kendini bir dava uğruna feda ettiğini düşünen kurtarıcılar çıkardı. Film yönetmenliği sözü olan her sanatçının sözünü söyleyebileceği en olanaklı […]

 4. Ibrahim Tenekeci Sözleri

  Allah’ım bana kaldırımların kalbinden tak; yürüsünler gitsinler sesim çıkmasın. Bilmezdim aşksız yürek ağacın yaprakları döküldüğünde çıplak kalan yuva kadar ürkek. Çocukluk insanın şiir halidir; diğer dönemleri ise düzyazı. Dokunsalar, ağlayacağım bir ömür boyu. ve değseler hüznüme, döküleceğim parça parça. bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik. Acısı çıkıyor sustuklarımın; oysa ben iyiyim görünürde! Ey neşe, ey kız […]

 5. Lao Tzu Sözleri

  Bilmediğini bilmek en iyisidir. Bilmeyip de bildiğini sanmak tehlikeli bir hastalıktır. Doğa, birine başka, diğerine başka davranmaz. En iyi asker saldırmaz. Üstün savaşçı sessiz başarır. En büyük fatih mücadele etmeden kazanandır. En başarılı yönetici emretmeden yönlendirendir. Gerçekten değerlendirdiğim üç hazinem var: Birincisi sevgi ve nezaket, ikincisi tasarruf, üçüncüsü ise alçakgönüllülüktür. Başkalarını bilen kimse bilgili, kendini […]

 6. Virginia Woolf Sözleri

  Aslında yalnızca yaşadıkları anın tadını arttıracak kadar bir incelik, bir bağlılık, bir sevecenlik vardır insanlarda. Sürüler halinde ava çıkarlar. Çölü tarar, haykırarak dalarlar bozkıra. Düşenlere dönüp bakmazlar bile. Yüzlerinde alçıdan maskeler vardır. Ne hoş bir güzelliği vardır, hafif adımlarla, dünyadan gülümseyerek geçenlerin. Gerçek filozof kürkünü kaybeden; ama pirelerinden kurtulandır. Hepimiz birer mahkum değil miydik? Geçenlerde […]

 7. Salvador Dali Sözleri

  Bir deliyle benim aramda tek bir fark var. Deli aklının yerinde olduğunu sanır. Bense deli olduğumu biliyorum. Soytarı olan ben değilim, deliliğini gizlemek için ciddiyet oyunu oynayan şu aklın, mantığın alamayacağı ölçüde sinsi toplum.

 8. Linda Sunshine Sözleri

  Eğer kendiniz hakkında konuşursanız, erkek sıkıcı olduğunuzu düşünecektir. Eğer başkaları hakkında konuşursanız dedikoducu olduğunuzu düşünecektir. Eğer kendisi hakkında konuşursanız, dünyanın en zeki ve hoş sohbet kadını olduğunuzu düşünecektir.

 9. Norman Cousins Sözleri

  Hayatın trajedisi ölüm değil, yaşarken ölmesine izin verdiğimiz şeylerdir.

 10. Musa Anter Sözleri

  Türkiye’nin 55 yıllık girdisinin, çıktısının yeminli, canlı bir şahidiyim. Hem yalnız şahidi mi? değil! Sanığıyım. Mahkûmuyum. Savcı Bey, bir tavuğun bile 30 çeşit gıdaklaması vardır. Siz nasıl koskoca bir halkın dilinin 30 kelime olduğunu söylersiniz! Ve cellat uyandı yatağında bir gece. Tanrım dedi, bu ne zor bilmece. Öldükçe çoğalıyor adamlar, ben tükenmekteyim öldürdükçe.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Recep Tayyip Erdogan Sözleri” için (0) sende ekle!