Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.

Özlü Sözler

Recep Tayyip Erdogan Sözleri19 / 04 / 2014

Recep Tayyip Erdogan Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben ‘yazıklar olsun’ diyorum.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır.

Demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz.

Elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Mahkemenin baş örtüsü ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır.

Kişiler laik olmaz devlet laik olur, laikliği savunma anlamında ben de laikim ancak İslam’ın karşısına koyarsanız değilim.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, ak partili olsun, olmasın, bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Sizin işiniz, bürokratları takip etmek, onları değiştirmek değil. İşinize bakın.

Biz mafyanın, çetenin veya çetelerin avukatı değiliz.

Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir.

Şimdi diğer parti liderleri beni Yüce Divan ile tehdit ediyor ama bilmiyorlar ki ben bu yola çıkarken kefenimi yanıma aldım.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.

Biz, Ankara’da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.

Kralların değil, kuralların hukukunu inşaa edeceğiz.

Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı.

Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Kürt meselesi değil terör meselesi var.

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Seyh Edebali Sözleri

  Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana. Beyliğini mübarek kılsın. Hak yoluna yararlı etsin. Işığını parıldatsın. Uzaklara iletsin. Cahil ile dost olma: İlim bilmez, irfan bilmez, söz bilmez; üzülürsün. Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizemler, bilinmeyenler, görülmeyenler, ancak; senin fazilet ve erdemlerinle gün ışığına çıkacaktır. Faydalı ile faydasızı ayırdedebilenler, bilgi sahibi […]

 2. Lady Mary Montagu Sözleri

  Evlenme kafese benzer, içindekiler çıkmak için, dışındakiler girmek için uğraşırlar. Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.

 3. William Shakespeare Sözleri

  Ah! Bu kadar okudum, bu kadar öykü ya da destan duydum, aşkın yolu asla düz gitmiyor. Benim sevgim böyledir. Varlığım senin hepten: Her suçu üstlenirim, Yeter ki haklı çık sen… Cehalet Tanrı’nın laneti olduğuna göre, bilgi göklere uçabileceğimiz kanatlardır. Erkekler mi daha akıllıdır kadınlar mı? Elbette ki kadınlar. Çünkü bacağı güzel diye, hiçbir kadın askıntı […]

 4. Bolivya Atasözleri

  Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

 5. Jean Racine Sözleri

  Alçağın korktuğu tek şey ölümdür, başka şeye aldırmaz. Başa kakılan bir iyilik daima hakaret yerini tutar.

 6. Thomas Carlyle Sözleri

  Her yeni fikir, başlangıçta diğerleri arasında azınlıkta kalır. Gençliğimde sanırdım ki, hayat bir sevinçtir. Yetiştim ve gördüm ki hayat bir çalışmadır. Çalıştım ve gördüm ki çalışma bir sevinçtir.

 7. Giuseppe Mazzini Sözleri

  Bizler yaşamın tek standardı olan kutsal, vazgeçilmez görev fikrine inanıyoruz.

 8. Çanakkale Marsı Sözleri

  Sönmeyecek Türkiyemde ocaklar Gönderinden inmeyecek sancaklar Hatıranı bütün millet kucaklar Şehitlere kefen bezi biçilmez Can verilen topraktan vazgeçilmez Gazi diyor: Çanakkale geçilmez! Çanakkale geçilmez! Geçilmez! Geçilemez! Millet yurtsuz, bayrak öksüz olur mu? Ocak ıssız, vatan göksüz olur mu? Bugün bizsiz, yarın köksüz olur mu? Şehitlere kefen bezi biçilmez Can verilen topraktan vazgeçilmez Gazi diyor: Çanakkale […]

 9. Abraham Maslow Sözleri

  Genellikle en mükemmel olduğumuz anlarda gözümüze çarpan kendimiz olmaktan korkarız. Oturduğu yerle iftihar eden bir insan görmeyi severim. Sevdiğim diğer bir şey de bir insanın oturduğu yerde kendisiyle iftihar ettirecek şekilde yaşamasıdır. İnsan, ne olmaya muktedirse “o” olmalıdır. Sahip olduğunuz tek şey bir çekiçse, herşeyi bir çivi olarak görmeye başlarsınız. Kendi kendisiyle barış yaşamak istiyorsa; […]

 10. Sakallı Celal Sözleri

  Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir. Tanzimat ilan ettik, olmadı meşrutiyet ilan ettik olmadı. cumhuriyet ilan ettik olmadı. yahu biraz da ciddiyet ilan etsek. Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur. Türkiye’de aydın geçinenler Doğu’ya doğru seyreden bir geminin güvertesinde Batı yönünde koşturarak Batılılaştıklarını sanırlar. Bir kızın tıraşlı bir erkeği güzel zannetmesi hazindir.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Recep Tayyip Erdogan Sözleri” için (0) sende ekle!