Hayat bir sınavdır; ama diğer sınavlara pek de benzemez. Çünkü bazen yaptığın bir yanlış, tüm doğrularını götürebilir.

Bilge Sözleri

Recep Tayyip Erdogan Sözleri29 / 07 / 2014

Recep Tayyip Erdogan Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben ‘yazıklar olsun’ diyorum.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır.

Demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz.

Elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Mahkemenin baş örtüsü ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır.

Kişiler laik olmaz devlet laik olur, laikliği savunma anlamında ben de laikim ancak İslam’ın karşısına koyarsanız değilim.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, ak partili olsun, olmasın, bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Sizin işiniz, bürokratları takip etmek, onları değiştirmek değil. İşinize bakın.

Biz mafyanın, çetenin veya çetelerin avukatı değiliz.

Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir.

Şimdi diğer parti liderleri beni Yüce Divan ile tehdit ediyor ama bilmiyorlar ki ben bu yola çıkarken kefenimi yanıma aldım.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.

Biz, Ankara’da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.

Kralların değil, kuralların hukukunu inşaa edeceğiz.

Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı.

Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Kürt meselesi değil terör meselesi var.

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Till Lindemann Sözleri

  Aşk bir çiçeğe benzer; en güzeli bile ölür. Bir kadının yaşı, kilosu, karakteri ne olursa olsun onu yatağa atmak isteyecek birileri mutlaka bulunur. Çoğunlukla hayatın karanlık tarafındayım. Düşüncelerim söz konusuysa gotik olduğunu söyleyebilirim. Hüzünlü ve karamsarım. Eğer benim ve günümüz gençlerinin içindeki nefreti çıkartıp sonra bu nefretten silah üretirseniz hafif bir parmak darbesi bile bütün […]

 2. Sophie Arnould Sözleri

  Bir kadının haklı olmaktan anladığı şey tüm suçun onda olmamasıdır. Kadınların çoğu ancak, artık ruhlarını şeytana satamadıkları zaman kendilerini Tanrıya adarlar.

 3. Deniz Gezmis Sözleri

  Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık! Emperyalizme, ağalığa karşı nerde mücadele varsa benim devrimci olarak görevim orda olmaktır. Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. Ben seviyorsam sen bahanesin. Ne İbo’yla ne de arkadaşlarıyla fikir mücadelesini kazanamazsınız. Ben de kazanamam. Kıvırırlar O yüzden onları susturmanın […]

 4. Metin Karabasoglu Sözleri

  Nefsin gözü miyoptur; ileriyi görmez ahireti düşünmez.

 5. Muhammed Ikbal Sözleri

  Ahmağa yüz, aptala söz vermeye gelmez. Rûmî’yi takip ediniz, o nereye giderse siz de gidiniz ve bir müddet başkalıkları terkediniz. Devletler şairlerin kalbinde doğar, politikacıların ellerinde büyür ve ölürler. Sen yırtıcı şahinsin kafes ile sakın arkadaş olma! Davran aç kanadını ta ufuklara süzül. Aynı gökte uçarlar, lakin karganın dünyası başka, şahininki başkadır. İlim, apaçık bir […]

 6. Gilbert Ryle Sözleri

  Felsefenin görevi; bilgi araçlarımıza ilişkin tam bir anlayıştan doğan problemlerin çözümüdür.

 7. Afrika Atasözleri

  Afrikada her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini; yoksa öleceğini bilir. Afrikada her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir. Aslan yada ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeterki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin. Aşkın tokadı üzüm gibi tatlıdır. Aslanlar kendi hikayelerini […]

 8. Maurice Dueverger Sözleri

  Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.

 9. George Carlin Sözleri

  Ateizm peygambersiz bir organizasyondur. Bazı geceler vardır ki tüm kurtlar sessizliğe bürünür. Sadece Ay ulur. Fark ettiniz mi, otomobil kullanırken, sizden yavaş giden herkes aptal, sizden hızlı giden herkes de manyaktır. Tarihimizin en acı yanlarından biri, kendini ne kadar tekrar ettiğidir. Humpty Dumpty yok. Tanrı da yok. Ve hiçbir zaman olmadı. Size çok önemli bir […]

 10. Tibet Atasözleri

  Bir kere alıştıktan sonra, hiçbirşey zor gelmez. Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştüğün zaman o kadar az incinirsin.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Recep Tayyip Erdogan Sözleri” için (0) sende ekle!