Boş boş seviyorum demekle olmaz; Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin. Yapamıyor musun! O zaman yoldan çekileceksin.

Sevgi Sözleri

Özgür Gümüssoy Sözleri23 / 04 / 2014

Özgür Gümüssoy Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aşk, milyonlarca kelimenin bir araya gelip hiçbir şey anlatmamakta karar kılmasıdır.

Birkaç beden büyük gelir sana benim laflarım, olsun ziyanı yok gelecek senelerde de giydiririm.

Çünkü her cenaze, bir öncekinden gebedir. Çünkü her evlat, babasından kalan masala müteakiben gömülmelidir.

Elimde değil, ne yazsam sana çıkıyor alfabemdeki harfler.. Başka bir dil bilsem, o lisanda izah ederdim sana esaretimi…

Fena halde kimsesizim bugünlerde, bildiğin gibi değil. Eğer bilseydin zaten, kimsem olurdun bir koşuda..

Sen ki; yahu çok güzelsin. Nasıl izah etmeli bunu anlaşılır bir dille. Mesela gözlerinde bir şey var açıklayamıyorum onu. Sanki aynı kareye sığdırılmış topyekûn, yeryüzü ve gökyüzü!

Tüm bunlara rağmen seni yani yüreğimin yetimliğine rağmen seni, fevkalade seviyordum. Ne gariptir ki senin tanımınla aşk, bir insanı rağmen’leriyle sevmekti.

Senin için de herhangi bir mahzuru yoksa eğer, kalbinde biraz daha kalayım. Çok yer kaplamam ve hiç sesim çıkmaz, söz. Yeter ki kalp atışlarını bir an daha duyayım.

Mesafe koymak” deyimini ömür içinde kullandın ve gittin. Gidişini nerede görsem tanırdım..

Koluma gir küçük bir çocukmuşum gibi, enselenmeyeyim yüreğindeki o korkunç kalabalıkta.

İlkokul öğretmenimin öğrettiği şekilde, kirpiklerinin altını çiziyordum kırmızı kalemle. Çünkü gözlerin en önemli satırlarıydı hikâyemizin.

Gurbetten memlekete dönmektir seni sevmek Eğilip toprağa alın sürmektir.

Yolculuk sevdiğinin kalbineyse, işin içine mutlaka şeytan karışır. Başka yolu yok, sevmek biraz da kazaya uğramaktır!

Sayfalar: 1 2 3

Benzer yazılar

 1. Albert Camus Sözleri

  Aşk, akıllı aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır. Başarı kolay elde edilir, zor olan başarıyı hak etmektir. Çekip gidene her şey mizah, kalıp bekleyene her şey şiirdir. Derin duygular da büyük yapıtlar gibi; Bilinçli olarak söylendiklerinde daha fazla anlam taşır her zaman. Eğer tanrı olmasaydı, bir insan aziz olabilir miydi; bu benim bugün bildiğim […]

 2. Akıllı Sözler

  Akıl ve dirâyetin ak saçlılarınki gibi; ama yüreğin masum çocuk yüreği olsun. Bir akıllının dostluğu, tüm delilerin dostluğundan daha iyidir. Deliler ve akıllı insanlar zararsızdır En tehlikeli insanlar, yarı deliler ve yarı akıllılardır. Aklı olmayanın dini de yoktur. İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyin. Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan daha onur vericidir. Hurâfeler ve bâtıl inanışlar, […]

 3. Charlie Chaplin Sözleri

  Ayna benim en iyi arkadaşımdır. Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez. Bir kişiyi öldürürsen katil, milyonlarca kişiyi öldürsen kahramansın. Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun. Gün sonunda yapmadıklarınla değil yaptıklarınla yargılanırsın. Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans […]

 4. Fatih Sultan Mehmet Sözleri

  Allah bu milleti elli yıldan fazla rahata koymasın, alıştırmasın. Baykuştan pervâmız yok, biz şahinler sürüsüyüz. Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim ikbalim yücedir. Talihsizlik ise düşmanın nasibidir. Ey Konstantiniye! Ya sen beni alırsın, ya ben seni alırım. Biz toprakları değil gönülleri feth etmeye gidiyoruz. Sırrıma sakalımın bir tek telinin vakıf olduğunu bilsem, sakalımı kökünden keserim. Ormanlarımdan […]

 5. Tennessee Williams Sözleri

  Zaman, iki nokta arasındaki en uzun mesafedir.

 6. Nathaniel Hawthorne Sözleri

  Bedenimizde görülen bazı hastalıklar, ruhlarımızda saklanan hastalıkların küçük parçalarıdır. Hangi zindan insanın kendi yüreğinden daha karanlıktır. Hangi gardiyan insanın kendisinden daha zorludur.

 7. Susan Sarandon Sözleri

  Ölüm cezası, düşünebileceğim en sapıkça şeylerden biridir. Bütün mutlu aileler birbirine benzer. Ama her mutsuz ailenin sadece kendine has bir hikayesi vardır.

 8. Pestalozzi Sözleri

  Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım etmez.

 9. Metin Karabasoglu Sözleri

  Nefsin gözü miyoptur; ileriyi görmez ahireti düşünmez.

 10. Henny Youngman Sözleri

  Mutlu evliliğin sırrı, henüz bir sırdır.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Özgür Gümüssoy Sözleri” için (0) sende ekle!