Hani anlat desem içindeki sevgiyi; ilk kelimenden sonra kaç dakika sürer? Söylesene beni kaç harfle sevdin?

Anlamlı Sözler

Og Mandino Sözleri31 / 07 / 2014

Og Mandino Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Başarıdan saklanmaya paydos. Büyümek için zamandan ve mekandan kopun. Yarın değil! Hemen şimdi, şimdi!

Hayatınızda söyleyebileceğiniz en acı sözler, bir daha dünyaya gelirsem… sözleri olacaktır.

Benzer yazılar

 1. François Quesnay Sözleri

  Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler, dünya kendi kendine gider.

 2. Ibni Haldun Sözleri

  İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. Geçmişler geleceğe, suyun suya benzemesinden daha çok benzer.

 3. Hakan Günday Sözleri

  Adını çok düşündüm. Bildiklerimden hiçbirini yakıştıramadım. Seni bulduğum gün, senden duyacağım. Bu yüzden tahmin etmeyi bıraktım. Şimdilik sana “Sevgilim.” diyorum. Umarım kızmazsın. Belki de tek sorun şuydu: Biz ne istediğimizi bilememiştik hiçbir zaman. Ve dolayısıyla her şeyi deniyorduk. Belki görünce istediğimiz, uğruna yaşadığımız şeyi hatırlarız diye. Düşünceler mükemmel, ancak davranışlar kusurludur. Bir insanı sevdiğini düşünmek, […]

 4. Samuel Beckett Sözleri

  Bir kişiye gerektiğinden fazla değer verirsen; Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Eğer bir gün susarsam, bu artık söylenecek hiçbir şey kalmadığı içindir; herşey söylenmemiş, hiçbir şey söylenmemiş olsa bile. Körlerin zaman kavramı yoktur.Zamanla ilgili şeyler de gizlenir onlardan. Hepimiz deli doğuyoruz. Bazıları böyle kalıyor. Bir gün yetmiyor mu bu size, bir gün dilsiz […]

 5. Arthur Kessler Sözleri

  Yaratıcılık insanın içindeki fazla enerjiyi kullanabilmesidir.

 6. Mehmed Uzun Sözleri

  Söz güzel, yalın ve insani olmalı.

 7. Vincent Willem Van Gogh Sözleri

  Öldürmek istediğimizde, korkunç hayaller kurduğumuzda, bütün pis işleri tereyağından kıl çeker gibi yaptığımızda; bil ki kendi kendimizin şeytanıyız.

 8. Henny Youngman Sözleri

  Mutlu evliliğin sırrı, henüz bir sırdır.

 9. Robert Lee Frost Sözleri

  Dünya istekli olanlarla dolu; bazıları çalışmaya istekli geri kalanlar da onları kendi hallerine bırakmaya. Ormanda karşıma iki yol çıktı. Ben en az kullanılmış olanı seçtim. Dünyanın yarısı söyleyecek birşeyi olan ama söyleyemeyen, öteki yarısı da söyleyecek birşeyi olmayan ama durmadan konuşan insanlardan oluşur.

 10. Marlo Morgan Sözleri

  Erdem, çıkarların çarpıştığı yerde meydana çıkar. Kan ve kemik bütün insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir. Evrendeki herşeyin bir amacı vardır. Uyumsuz hiç kimse, tuhaf hiç bir şey yoktur, rastlantılar yoktur. Sadece anlamadığımız şeyler vardır. Yenilikler, ancak onlar için yer açtığınız zaman yaşantınıza girebilirler.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Og Mandino Sözleri” için (0) sende ekle!