Sevdamın sesi sessizliği soluyor şimdilerde, sözlerime kilit, ağzıma mühür vurdum da, yine de susturamadım sen diye atan kalbimi.

Msn Sözleri

Müsfik Kenter Sözleri22 / 07 / 2014

Müsfik Kenter Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aşkın amacı birileri için “mükemmel insan” olmak değildir, seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır.

Bence artık kendinize gelin. Çünkü parlatıcıyla aydınlanmaz gelecek, fön çekince düzelmez hayat ve fondotenle kapanmaz yaralar.

Dolu dolu caddelerde, tıklım tıklım kaldırımlarda elleri cebinde dolaşan kişidir yalnız.

Aşka düş ama tökezlenme, anla ama bekleme, paylaş ama isteme, yaralan ama asla acıyı içinde büyütme..

Nedir gençlerdeki bu lens merakı? Gözler de sahte olduktan sonra, insan neye bakıp inanmalı?

Hep söylenir, ilk öpücük gibisi yok diye. Doğru! Ama her öpücükte ilk öpücük gibi hissetmek var. Bu da doğru…

Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı verici bir şey varsa, o da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir.

Aşk mutlu eder, bazen de üzer ama aşk özeldir, aşkını hak eden birine sunarsan eğer..

Birtek ona gönderdiğin halde altına “toplu mesaj” yazmaktır çaresizlik.

Sevmediğin birine asla “seni seviyorum” deme. İçinde olmayan duygulardan varmış gibi söz etme. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme. Sevgi dolu bakan gözlere asla yalan söyleme, Çünkü birine verebileceğin en büyük acı, Aşık olmadığın birini kendine aşık etmektir.

Unutulmamalı ki; gözleri güzel yapan rengi yada boyası değil, bakışların ta kendisidir.

Aşk bir kelebek gibidir, peşinden koştukça hep senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna dokunuverir.

Ölünce ne diyecekler? Muhtemelen; Ölüm sana yakışmadı. Normal tabii, dirimizi beğenmediler ki ölümüzü beğensinler.

Seven insan “senin hatan” yerine “özür dilerim” diyendir. “neredesin” yerine “ben buradayım” diyendir. “nasıl yaparsın” yerine “niye yaptığını anlıyorum” diyendir. ve aşk “keşke” yerine daima “iyi ki” diyendir.

Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna hiç değmediğini gördüğün andır ve en büyük kaybın onun için harcadığın yıllardır. Senin aşkını su gün hak etmeyen, bilki 10 sene sonra yine hak etmeyecektir. Bırak, gitsin.

Sevdiğinden ayrılınca aşk acı verir, sevdiğin seni terk edince daha da çok acı verir ama en acısı, onu ne kadar sevdiğini bilmesine hiç fırsat vermemektir.

Kalp yarası siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer ve ilacı bu acıya alışmak değil, ondan ders çıkarabilmektir.

Benzer yazılar

 1. Ulpinnus Sözleri

  Adaletin küçüldüğü ülkelerde, büyük olan artık suçlulardır. Hukuk ilmi mukaddes bir şeydir. Kıymetini para ile ölçmek onu çok aşağılatmak olur. Hukukun buyrukları şunlardır: Dürüst yaşamak, başkasına zarara uğratmamak, herkesin hakkını vermek.

 2. Yasar Kemal Sözleri

  Anlıyorum deme bana, anlayabilir misin hissettiklerimi, bakabilir misin hayata benim gözlerimden. Birinci şartım gülümse, güzelliği dışa vurur, sonra daima önemse, önemsenmek güzel olur. Çekemeyenlere bakma, fikirler hep ayrı olur. Hiç bir aşkı sözle yıkma, söz yarası ağır olur. Düşlerim uzak ufuklarda, dalgın ve içine kapanmış beynim.. Yıldızları görmüyor gözlerim. Ne söylense sanki duyan yok, gören […]

 3. Arabesk Sözler

  Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıkları değil. Yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır. Bazen önemli olmamalı gidecek olan yada gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden. Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, Ağzına dolar insanın. Sussan; acıtır. Konuşsan; kanatır. Dünyada herkes en büyük acıyı kendilerinin çekmiş olduklarını sanırlar, oysa bilmezler ki hayatta en büyük acıyı […]

 4. Sakarya Marsı Sözleri

  Hürmet sana, ey şan dolu sancağım Baştan başa arza hâkim ol şahım Türk Ordusu, Türk Ordusu sayende Sakarya’da kurtuldu şan otağım Dünyalara bedeldir mah cemalin Allah’ıma emanettir Kemal’im! O sevimli yüzün asla solmasın Hiçbir vakit kalbin yasla dolmasın Ey mert asker durma ileri! Vatanında bir tek düşman kalmasın Dünyalara bedeldir mah cemalin Allah’ıma emanettir Kemal’im! […]

 5. Ali Seriati Sözleri

  Bir ruhun kemal derecesi, yaşamaktan duyduğu sıkıntının derecesiyle doğru orantılıdır. Derdimiz yalnızlık değil; Allah’tan uzaktalıktır! Evet, daha fazla insan olan kimse, insanın, yarısı itibariyle ortaklığının bulunduğu doğayla arasında daha fazla aralık ve uyumsuzluk olan kimse demektir. Ben herkesi rahatlatmak için gelmedim, ben rahatları rahatsız etmek için geldim. Okuyun, diyor okuyun. Çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan […]

 6. Jeremy Bentham Sözleri

  Aşk hazzı, dostlukla duyu hazlarindan yogrulmustur.

 7. Paul of Tarsus Sözleri

  Birbirinizi kardeşlik sevgisiyle, şefkatle sevin. Birbirinize saygı göstermekte yarışın. Eğer bütün malımı sadaka olarak dağıtsam ve bedenimi yakılmak üzere teslim etsem, ama sevgim olmasa, bunun bana hiçbir yararı yoktur. Kendi doğal benliğine eken, benlikten ölüm biçecektir. Ruh’a eken, Ruh’tan sonsuz yaşam biçecektir. Sevgi haksızlığa sevinmez, ama gerçek olanla sevinir. Sevgi her şeye katlanır,her şeye dayanır.Kalıcı […]

 8. Charles C. Noble Sözleri

  Her zaman sizi kısa vadeli başarısızlıklar karşısında şaşkınlıktan kurtarabilecek uzun vadeli hedefleriniz olmalıdır. Kısa solklu başarısızlıklar yüzünden hayal kırıklığına uğramamak için, uzun soluklu amaçların olmalı. Yanılgı insanlar içindir; ancak silginiz kaleminizden.

 9. Oguz Bal Sözleri

  Bazı kadınlar gururludur bu yüzden sürekli soğan doğrarlar. Yalnızlık; şizofren diyaloğudur. Sen “Gelecek!” dersin inatla, için “Gelmeyecek!” der dürüstçe…

 10. Knut Wicksell Sözleri

  Nihai amaç, yasa öncesi eşitlik, özgürlük, ekonomik refah ve bütün insanların barışçı işbirliğidir.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Müsfik Kenter Sözleri” için (1) yorum yapılmıs!
 1. Seval Güneş 27 Mart 2013, Çarşamba | 21:53

  Müşfik Kenter, büyük üstad. O bir duayen. Allah rahmet eylesin. Mekânı Cennet olsun inşallah.