Başını acemi berbere teslim eden, pamuğunu cebinde taşısın.

Ata Sözleri

Müsfik Kenter Sözleri31 / 07 / 2014

Müsfik Kenter Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aşkın amacı birileri için “mükemmel insan” olmak değildir, seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır.

Bence artık kendinize gelin. Çünkü parlatıcıyla aydınlanmaz gelecek, fön çekince düzelmez hayat ve fondotenle kapanmaz yaralar.

Dolu dolu caddelerde, tıklım tıklım kaldırımlarda elleri cebinde dolaşan kişidir yalnız.

Aşka düş ama tökezlenme, anla ama bekleme, paylaş ama isteme, yaralan ama asla acıyı içinde büyütme..

Nedir gençlerdeki bu lens merakı? Gözler de sahte olduktan sonra, insan neye bakıp inanmalı?

Hep söylenir, ilk öpücük gibisi yok diye. Doğru! Ama her öpücükte ilk öpücük gibi hissetmek var. Bu da doğru…

Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı verici bir şey varsa, o da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir.

Aşk mutlu eder, bazen de üzer ama aşk özeldir, aşkını hak eden birine sunarsan eğer..

Birtek ona gönderdiğin halde altına “toplu mesaj” yazmaktır çaresizlik.

Sevmediğin birine asla “seni seviyorum” deme. İçinde olmayan duygulardan varmış gibi söz etme. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme. Sevgi dolu bakan gözlere asla yalan söyleme, Çünkü birine verebileceğin en büyük acı, Aşık olmadığın birini kendine aşık etmektir.

Unutulmamalı ki; gözleri güzel yapan rengi yada boyası değil, bakışların ta kendisidir.

Aşk bir kelebek gibidir, peşinden koştukça hep senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna dokunuverir.

Ölünce ne diyecekler? Muhtemelen; Ölüm sana yakışmadı. Normal tabii, dirimizi beğenmediler ki ölümüzü beğensinler.

Seven insan “senin hatan” yerine “özür dilerim” diyendir. “neredesin” yerine “ben buradayım” diyendir. “nasıl yaparsın” yerine “niye yaptığını anlıyorum” diyendir. ve aşk “keşke” yerine daima “iyi ki” diyendir.

Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna hiç değmediğini gördüğün andır ve en büyük kaybın onun için harcadığın yıllardır. Senin aşkını su gün hak etmeyen, bilki 10 sene sonra yine hak etmeyecektir. Bırak, gitsin.

Sevdiğinden ayrılınca aşk acı verir, sevdiğin seni terk edince daha da çok acı verir ama en acısı, onu ne kadar sevdiğini bilmesine hiç fırsat vermemektir.

Kalp yarası siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer ve ilacı bu acıya alışmak değil, ondan ders çıkarabilmektir.

Benzer yazılar

 1. Henrik Ibsen Sözleri

  Dövdüler, yıkılmadık. Sövdüler, yıkılmadık. İşkence ettiler, yıkılmadık. Alkışladılar, övdüler, yıkıldık. Günahsız insan kaygısız yaşar. Sen ona inanç dersin, biz korku deriz.

 2. Yasar Kemal Sözleri

  Anlıyorum deme bana, anlayabilir misin hissettiklerimi, bakabilir misin hayata benim gözlerimden. Birinci şartım gülümse, güzelliği dışa vurur, sonra daima önemse, önemsenmek güzel olur. Çekemeyenlere bakma, fikirler hep ayrı olur. Hiç bir aşkı sözle yıkma, söz yarası ağır olur. Düşlerim uzak ufuklarda, dalgın ve içine kapanmış beynim.. Yıldızları görmüyor gözlerim. Ne söylense sanki duyan yok, gören […]

 3. Balzac Sözleri

  Aslında hayatın en güzel anı; Herşeyden vazgeçtiğinde, Seni hayata bağlayan birinin olduğunu düşündüğün andır. Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder. Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; Yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden. Eğer güven varsa bir kalpte; O kalpte sevgi de […]

 4. Ataol Behramoglu Sözleri

  Anne gezindiğin bağ baba yaslandığın dağdır! Ömrümün en güzel çağı, annen ve babanla olandır. Burjuvalar kocaman duvarlarla çevirmişler avlularını. Ama bir kiraz ağacı gördüm geçen gün, dışarı uzatmıştı en çiçekli dalını. Evet haklısınız, erkekler bir odundur, çünkü hepsinin beklemekten ağaç olduğu bir sevgilisi olmuştur. Dünyaya bir daha gelirsen nasıl bir hayat isterdin sorusuna kim ne […]

 5. Aziz Nesin Sözleri

  Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen. Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız; ama bilinsin ki adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız! Diyorlar ki: “eskiden böyle değildin artık içine kapandın.” Dedim ki: “içindekiyle yetinen bu kalp artık sizi ne yapsın.” En uyduruk kira davasının bile 2 yıl […]

 6. Francis Hutcheson Sözleri

  En büyük sayıda insana en büyük mutluluğu veren eylem en iyidir.

 7. Henri Bergson Sözleri

  İçinde yaşanılan an, geleceği kemiren geçmiştir. Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır.

 8. Douglas Noel Adams Sözleri

  Anlatmak istediğim çok şey, konuşmak istediğim tek kişi var. Hepsi bu kadar. Bedava psikolog bulursam, depresyona girmeyi düşünüyorum. Dost gibi görünen yalakalar, farklı olmaya çalışan basit insanlar, arkamızdan kurulan oyunlar. Kural hep: Gül ve Geç. Eskiden kızlar aşk adamı arıyorlardı, şimdilerde adam olsun yeter diyorlar. Fazla abartmayın. Çünkü yerlere göklere sığdıramadığınız aşk, birgün bir hoşçakal’a […]

 9. Christiaan Huygens Sözleri

  Dünya vatanım; bilim dinimdir.

 10. Raoul Bott Sözleri

  Matematikte büyük olmanın iki yolu vardır: İlki herkesten zeki olmak, ikincisi de herkesten aptal, fakat sebatlı olmak.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Müsfik Kenter Sözleri” için (1) yorum yapılmıs!
 1. Seval Güneş 27 Mart 2013, Çarşamba | 21:53

  Müşfik Kenter, büyük üstad. O bir duayen. Allah rahmet eylesin. Mekânı Cennet olsun inşallah.