Hayat bir sınavdır; ama diğer sınavlara pek de benzemez. Çünkü bazen yaptığın bir yanlış, tüm doğrularını götürebilir.

Bilge Sözleri

Muhsin Yazıcıoglu Sözleri30 / 07 / 2014

Muhsin Yazıcıoglu Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Böldürtmeyeceğiz, soydurtmayacağız, Türkiyemize, Mirastarlarımıza her şeyiyle sahip çıkacağız. Var mısınız? Varız!

Evet adım Muhsin Yazıcıoğlu, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz. Biz inandığımızı yaptık. İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz.

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.

Haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağıma, Gerekirse haklı davada tek başıma yürüyeceğimi söylüyorum.

Ben Türk’üm, Türk esir olmaz.
Ben Türk’üm, Türk Devletsiz olmaz.
Ben Türk’üm, Türk Bayraksız olmaz.
Ben Türk’üm, Türk Ezansız olmaz.
Ben Türk’üm, Türk Hürriyetsiz olmaz.

Ben Avrupa Birliği kapısında zorlanan, aşağılanan Türkiye istemiyorum. Ben kendi medeniyetimle olurum. Ben yeniden Tük-İslam medeniyetinin inşaatını istiyorum.

Benzer yazılar

 1. Grigori Yefimoviç Rasputin Sözleri

  Dua ve tövbelerle geçirilecek bir hayat bile savaşın sorumluluğunu ve günahını temizlemeye yeterli değildir.

 2. Denis Fonvizin Sözleri

  Kadınlar genellikle ağırbaşlı erkeklere karşı iffetli görünürler, ama çapkınlara karşı değil. Zeka öğrenmek, kalp hissetmek ister.

 3. George Herbert Sözleri

  Aşk ve öksürük saklanmaz. Bir baba yüz öğretmene bedeldir. Camdan evde oturanlar başkalarına taş atmamalıdırlar. Dil sürçeceğine ayak sürçsün daha iyi. En iyi ayna, eski bir dosttur. Gözlerin konuştuğu dil her yerde aynıdır. Hiç kimse, başka birinin sırtındaki yükün ağırlığını bilemez. Kaptanı usta olmayan gemiye, her rüzgar kötüdür. Umutla yaşayan, müzik olmadan da dans eder. […]

 4. Muhsin Yazıcıoglu Sözleri

  Böldürtmeyeceğiz, soydurtmayacağız, Türkiyemize, Mirastarlarımıza her şeyiyle sahip çıkacağız. Var mısınız? Varız! Evet adım Muhsin Yazıcıoğlu, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz. Biz inandığımızı yaptık. İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz. İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok. Haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağıma, Gerekirse haklı davada tek başıma yürüyeceğimi söylüyorum. Ben Türk’üm, Türk […]

 5. Dan Brown Sözleri

  Başarmak zordur, kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir. Sevmeyi öğrenirsen, yaşamayı unutursun. Eğer sevmezsen, hayatına yıllar katarsın ama yıllarına katacak bir hayat bulamazsın. Kendimiz için yaptığımız şeyler, bizimle beraber ölüp gider. Başkaları ve dünya için yaptıklarımızsa ölümsüzdür.

 6. Lev Tolstoy Sözleri

  Aslında herkes kendi çapında mükemmeldir fakat kiminin çapı tamdır, kiminin ise hayatı; beyninin yarıçapı kadardır. Bil ki; Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma; Ne yaşattıysan elbet birgün onu yaşarsın. Cehalet hep aynı şeyi söyler; Bilmediği bir şey varsa, onun saçma olduğunu söyler. Eğer iyiliğin bir nedeni varsa, artık o iyilik değildir; eğer sonuçları yani ödülü […]

 7. Alexander Hill Everett Sözleri

  Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner.

 8. Nihat Behram Sözleri

  Ah benim aşkla beslediğim sevgilim kalbimi zorlayan heyecanla sana savaşın gitgide yaklaşan uğultusuyum. Sen bağrımı amansızca zorlayan siyahlık, unutma! Öldürmekten daha kuvvetlidir ölebilmek.

 9. Marilyn Monroe Sözleri

  Aktörleri çok seviyorum ama onlardan biriyle evlenmek erkek kardeşinizle evlenmek gibi. Aynaya baktığınıda aynı kişi gibi duruyorsunuz. Erdemli bir kız öpüşür ama aşık olmaz, dinler ama inanmaz ve terk edilmeden önce terk eder. Köpekler hiç beni ısırmadı ama insanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hayatın gerçekleri kurduğunuz hayallerden çok farklı. Uzunca bir süreden beri yalnızken mutsuz […]

 10. Türkmenistan Atasözleri

  Ak gün ağartır, kara gün karartır. Akıldan iyi zenginlik, sağlıktan kıymetli şey yoktur. Aklın yoksa nakle. Ateşi karıştırırsan söner; komşunu rahatsız edersen göçer. Bal tatlı, baldan çocuk tatlıdır. Balığın dirliği su ile mümkündür. Cahil bir yaşar, bilgili bin yaşar. Cefayı çeken vefa görür. Çobanın ayağı yetişmezse, sopası yetişir. Çocuğu büyüten, atı yetiştiren bilir. Çocuk düşe […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Muhsin Yazıcıoglu Sözleri” için (0) sende ekle!