Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.

Özlü Sözler

Mehmed Uzun Sözleri18 / 04 / 2014

Mehmed Uzun Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Söz güzel, yalın ve insani olmalı.

Benzer yazılar

 1. Gabriel Garcia Marquez Sözleri

  Aslında kötü insan yoktur hayatın hiçbir evresinde, her insan huzur verir; kimi geldiğinde, kimi gittiğinde. Bazen öyle konuşacaksın ki karşndaki cevap veremeyecek. Bazen de öyle bi susacaksın ki karşındaki konuşmaya cesaret edemeyecek. Çok bekleyen, daha az olanı ümit etmeyi de bilir. Daha iyi bir insan ol ve yeni bir insanla karşılaşmadan, o kişinin de senin […]

 2. Refik Halit Karay Sözleri

  İnsan başkalarını aldatma idmanını önce kendinde yapar. Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur.

 3. Lale Müldür Sözleri

  Ona kötü bir şey olsun istedim. Bana aşık olsun istedim. İntizar ettiğim birisi yok, dua ediyorum hayatıma giren yanlış kişiler için… Bana gelince ben; hazan yüzlü bir adamı aradım.

 4. Alexander Hamilton Sözleri

  Adalet mahkemelerinin tam bağımsızlığı sınırlı anayasal için gerekli bir ilkedir. Devlet niçin kuruldu? Çünkü insanların tutkuları ve hırsları sınırlama olmaksızın akıl ve adaletin emirlerine uymayacaktır. Yargı üç devlet kuvveti arasında en zayıfıdır. Adalet devletin amacıdır. Sivil toplumun amacıdır. Adalet için daima mücadele edilecektir. Yargı içerisinde mahkemelerin tam bağımsızlığı anayasa içerisinde güvence altına alınmalıdır.

 5. Aziz Nesin Sözleri

  Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen. Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız; ama bilinsin ki adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız! Diyorlar ki: “eskiden böyle değildin artık içine kapandın.” Dedim ki: “içindekiyle yetinen bu kalp artık sizi ne yapsın.” En uyduruk kira davasının bile 2 yıl […]

 6. Bolivya Atasözleri

  Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

 7. Pythagoras Sözleri

  Doğmuş olan bütün şeyler, akraba sayılmalı. Çok şey bilme akıllı olmayı öğretmez. Kendisiyle yalnız kalamayan, diğerleri ile bütünleşemez. Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz. Ya susmak, ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

 8. Ivan Pavlov Sözleri

  Asla her şeyi bildiğini sanma. Gerçekten çok bilgili olsan da, kendi kendine “ben cahilim” diyebilecek cesaretin daima olmalı.

 9. Napolyon Bonaparte Sözleri

  Akıl ve zekanın ne olduğunu çok araştırdım. Nihayet bunun düşünceli cür’etten başka bir şey olmadığını anladım. Budalalar geçmişten, akıllılar şimdiki zamandan, deliler de gelecekten bahsederler. Cesaret de aşk gibi ümitle beslenir. Diplomat iyi giyinmiş bir polis kuvvetidir. Emir vermek kadar kolay bir şey yoktur. Önemli olan, verilen emrin yerine getirilmesini sağlayabilmektir. Fırsat çıkmadıkça kabiliyetler pek […]

 10. Çetin Altan Sözleri

  Başarı, yalan söylemek zorunda kalmadan yaşayabilmektir. İyi yaşamak zamanı olanaklar çerçevesinde en unutulmaz bir tat içinde değerlendirmektir. Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya hafızalardaki hatıra, ya da hayallerdeki ümittir. Hüsranı ise bir tek yerde kabul ediyorum. Yaşamak mümkünken yaşamamış olmakta. İnsanlar değerli olmayı unuttular, önemli olmaya çalışıyorlar. Politika demek, kazığı atarken söylediğin nutukları, kazığı yiyenlere […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Mehmed Uzun Sözleri” için (0) sende ekle!