Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.

Felsefe Sözleri

Incir Reçeli Sözleri23 / 04 / 2014

Incir Reçeli Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Bana nefes alan bir şeyi sevme hakkı vermediler, ben de incir reçelini sevdim. İncir Reçeli sendin sevgilim.

Dövme! Bilmem. Vücuduma kazıyacak kadar değerli bir şey gelmiyor aklıma.

En zor anlarda bile ayrılmamacasına tek vücut olabilmeyi anlat. Yalnız yürümek zor, kolayını anlat.

Fikrimde tarifsiz gülüşün, cebimde koca bir “hoşça” kal.

Bedeninin bu kadar ucuz muydu? Bilemedim. Asıl ucuz olan ne, biliyor musun? Beş kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız!

Sen birşey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.

Bence her insanın, hayatta değer verdiği en az biri olmalı.

Hiç yadırgamadım yüzünü, inan çok tanıdık. Gönlüme hoş geldin sevdiğim, kusura bakma ortalık biraz dağınık.

Ben insanları arabanın camlarına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum bazen bir damla aşağı doğru kayarken başka bir damlaya karışıp güçlenerek daha hızlı ilerliyor.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir.

Biliyorum, bu şehir getirecek seni bana, belki bir konser kuyruğunda, belki tıkış bir metro vagonunda. Götürdüğü gibi getirecek, aksayan bir gecenin topal ışığında. Sevmez bu şehir ağlayan erkeği, biliyorum getirecek, ağlamaya çeyrek kala.

Önemli olan; benim senin kokunu almış olmamdı.

Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.

Gerçi aşkın kralınıda yazsan, bu devirde para etmez… Eskidendi o, fakir çocuk zengin kız ayakları. İnsanların bin tane derdi var artık. Ekmek derdinde! Millet gülecek yer arıyor.

Hatunun sabah uyandığında yanında olmayanı makbuldür.

Gittiğin günden beri tenimde faili meçhul parmak izleri. Asılı bıraktın hayatın ortasında, tek dayanağım paslı bir çivi.

Kırılmış her yanım, kaybolur zaman saçlarında, gözlerim sokaklarda, sebebi isyan aşkım.

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Benzer yazılar

 1. Metin Üstündag Sözleri

  Bazen kendim bile, kendime kalabalık geliyorum. Kırkından sonra değil, farkından sonra başlar hayat. Herkese layık olduğu değeri vereceksin, öküze kravat takmanın alemi yok. Kalbinizi birine vermeyiniz vaziyetiniz müsaitse kalbinize birini alınız! Rahatsız olmayan insanlardan rahatsız oluyorum. Kendini kötü hissetmek, hiçbir şey hissetmemekten daha iyidir bazen. Kadın, susarak gider Eğer bir kadın şikayet ediyorsa, Erkek bilmelidir […]

 2. Luke Rhinehart Sözleri

  Bazen sağa sola kızsaydım, kıyafetimi değiştirseydim, sinirli, sakin, hırslı, tembel, şehvetli ve değişik karakterli olsaydım şimdi nerede olurdum sence? O zaman neyi başarmış olurdum? Can sıkıntısı olmayan bir adam insan değildir. Delidir o.

 3. Rabindranath Tagore Sözleri

  Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin. Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Doğru olmayan yol, yol kalabalık bile olsa ıssızdır. Eğer bir insanın hayatından daha değerli bir şeyi yoksa onun hayatının da değeri yoktur. Mutluluğun kabullenmeyle, mutsuzluğun beklentiler ve hayatın tutturduğu yol arasındaki mesafeyle çok ilgili olduğunu öğrendim. […]

 4. Necmettin Erbakan Sözleri

  Aşk, azim ve Millî Görüş tekeden bile süt çıkarır. Bizim davamızda kimse kendi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur. Cenab-ı Hakkın en sevdiği insan, sorumluluğunu bilen ve kendi görevini en iyi şekilde yerine getiren insandır. Görevini ciddiyet ve titizlikle yapmak İhsan makamıdır. Dünyayı ezen sömürü canavarının beyni Siyonizm, kalbi […]

 5. Charles C. Noble Sözleri

  Her zaman sizi kısa vadeli başarısızlıklar karşısında şaşkınlıktan kurtarabilecek uzun vadeli hedefleriniz olmalıdır. Kısa solklu başarısızlıklar yüzünden hayal kırıklığına uğramamak için, uzun soluklu amaçların olmalı. Yanılgı insanlar içindir; ancak silginiz kaleminizden.

 6. Konfüçyus Sözleri

  Az konuşmaktan pek az, çok konuşmaktan sık sık pişman olunur. Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız. Cahillik aklın gecesidir, ama aysız ve yıldızsız bir gece. Değerli bir insan gördüğümüz zaman onun gibi olmayı düşünmeliyiz. Değersiz bir kimseye rastladığımız zaman geri dönmeli ve kendimizi incelemeliyiz. Eş seçmek, kitap seçmeye […]

 7. Ömer Hayyam Sözleri

  Akıl bu kadehi övdükçe över; Alnından sevgiyle öptükçe öper; Zaman Usta’ysa bu canım nesneyi Hem yapar hem kırıp bin parça eder. Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi! Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; En büyük düşmanıymış en çok güvendiği.. yalan mı? Cennette huriler varmış, kara gözlü; İçkinin de […]

 8. Enrico Fermi Sözleri

  İlerlemek istiyorsan küçük çevrendeki, küçük çıkarlarla zaman kaybetme. Kafanı kaldır, en iyilere bak; gücün yetiyorsa onlarla yarış, yetmiyorsa onları taklit et.

 9. Manidar Sözler

  Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur. Ekmek neden herkesin ekmeği değildir? Biri sana kötülük ederse unut, ama sen birine kötülük edersen hiç unutma.. Dostlukta ileri gitme, olur ki o dost bir gün düşman kesilir; düşmanlıkta da haddi aşma, olur ki o düşman bir gün dost olur. Eğer insanları, düşündüklerine inandırırsanız, […]

 10. Napolyon Bonaparte Sözleri

  Akıl ve zekanın ne olduğunu çok araştırdım. Nihayet bunun düşünceli cür’etten başka bir şey olmadığını anladım. Budalalar geçmişten, akıllılar şimdiki zamandan, deliler de gelecekten bahsederler. Cesaret de aşk gibi ümitle beslenir. Diplomat iyi giyinmiş bir polis kuvvetidir. Emir vermek kadar kolay bir şey yoktur. Önemli olan, verilen emrin yerine getirilmesini sağlayabilmektir. Fırsat çıkmadıkça kabiliyetler pek […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Incir Reçeli Sözleri” için (0) sende ekle!