Hayat, bencil veya düşüncesizce hareketler nedeniyle yok edilemeyeceği gibi, daha yüce bir değer veya amaç için de feda edilemez.

Güzel Sözler

Incir Reçeli Sözleri16 / 04 / 2014

Incir Reçeli Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Bana nefes alan bir şeyi sevme hakkı vermediler, ben de incir reçelini sevdim. İncir Reçeli sendin sevgilim.

Dövme! Bilmem. Vücuduma kazıyacak kadar değerli bir şey gelmiyor aklıma.

En zor anlarda bile ayrılmamacasına tek vücut olabilmeyi anlat. Yalnız yürümek zor, kolayını anlat.

Fikrimde tarifsiz gülüşün, cebimde koca bir “hoşça” kal.

Bedeninin bu kadar ucuz muydu? Bilemedim. Asıl ucuz olan ne, biliyor musun? Beş kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız!

Sen birşey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.

Bence her insanın, hayatta değer verdiği en az biri olmalı.

Hiç yadırgamadım yüzünü, inan çok tanıdık. Gönlüme hoş geldin sevdiğim, kusura bakma ortalık biraz dağınık.

Ben insanları arabanın camlarına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum bazen bir damla aşağı doğru kayarken başka bir damlaya karışıp güçlenerek daha hızlı ilerliyor.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir.

Biliyorum, bu şehir getirecek seni bana, belki bir konser kuyruğunda, belki tıkış bir metro vagonunda. Götürdüğü gibi getirecek, aksayan bir gecenin topal ışığında. Sevmez bu şehir ağlayan erkeği, biliyorum getirecek, ağlamaya çeyrek kala.

Önemli olan; benim senin kokunu almış olmamdı.

Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.

Gerçi aşkın kralınıda yazsan, bu devirde para etmez… Eskidendi o, fakir çocuk zengin kız ayakları. İnsanların bin tane derdi var artık. Ekmek derdinde! Millet gülecek yer arıyor.

Hatunun sabah uyandığında yanında olmayanı makbuldür.

Gittiğin günden beri tenimde faili meçhul parmak izleri. Asılı bıraktın hayatın ortasında, tek dayanağım paslı bir çivi.

Kırılmış her yanım, kaybolur zaman saçlarında, gözlerim sokaklarda, sebebi isyan aşkım.

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Benzer yazılar

 1. Anais Nin Sözleri

  Herşeyi olduğu gibi görmeyiz, olduğumuz gibi görürüz.

 2. George Berkeley Sözleri

  Birisi size: Dürüst insan diye bir şey yoktur derse, o kimsenin bir düzenbaz olduğuna inanın..

 3. Adam Smith Sözleri

  Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler. Piyasayı görünmez bir el ilişkilendirir. Her bireyin kendi koşullarını iyileştirmeye yönelik doğal çabaları, dışarıdan yapılacak herhangi bir yardımdan çok daha yararlıdır ve toplumda servet ve refahın artması için yeterlidir. Para bir mübadele aracıdır.

 4. David Bowie Sözleri

  Beş ay çalışıp, sonuç olarak düblorümün bir dağdan diğerine zıplamasını görmek istemiyorum. Eğer yaptığım şeyde rahatsam, demekki bir şeyler yanlış gidiyor. Garip bir şekilde, bazı şarkıları yazmak istemezsiniz. Rock her zaman şeytanın müziği olmuşdur. Ünlü olmanın bana verdiği tek iyi şey restoranda iyi bir masa kapıyor olmam. Tüm teatral rock yıldızları içinde Freddie bu işi […]

 5. Rabindranath Tagore Sözleri

  Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin. Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Doğru olmayan yol, yol kalabalık bile olsa ıssızdır. Eğer bir insanın hayatından daha değerli bir şeyi yoksa onun hayatının da değeri yoktur. Mutluluğun kabullenmeyle, mutsuzluğun beklentiler ve hayatın tutturduğu yol arasındaki mesafeyle çok ilgili olduğunu öğrendim. […]

 6. Epikuros Sözleri

  Akıllı, dürüst ve insaflı olmadan mutlu yaşanamayacağı gibi, mutlu olmadan da akıllı, dürüst ve insaflı olunamaz. Bilginin amacı; insanı bilgisizlik ve boş inançlardan tanrı ve ölüm korkusundan kurtarmaktır. Ve bu olmadan mutlu olmaya imkan yoktur. Evrende her şey insan için haz objesidir. Ancak erdemle gelen bilgi arttıkça haz da artar. Bu nedenle yönelim hazza değil […]

 7. Mark Twain Sözleri

  Aynı yolu beraber yürüdüğümüzü sandığımız insanlar, aslında bize sadece gidecekleri yere kadar eşlik ediyor. Başka adamın bilgisindense, kendi cehaletimi tercih ederim çünkü benimki çok daha fazla. Cesaret korkunun yokluğu değil, korkuya direnmek, korkuya hükmetmektir. Doğru söz etkili olabilir ama hiç bir söz yerinde bir susuş kadar etkili olamaz. Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil. […]

 8. Acı Sözler

  Acı olan mutlu olmamak değil, mutlu olabilecekken olamamaktır. Bende eksik olan; merhamet, acıma ve affediş. Mantık değil. Çektiğim acı yaşadıklarımın gerçek olduğunu hatırlatan tek şey. Daha doğamamış ‘minik’ bir aşkın katiliyiz sevdiğim. Teslim olalım mı ha ne dersin? En büyük pişmanlık, sevdiğin birine son bir kez, seni seviyorum diyememiş, olmaktır. Fakat acı çektim mi? Acı […]

 9. Galileo Galilei Sözleri

  Evrenin kitabı matematik diliyle yazılmıştır. Kuşku, bilimin babasıdır. İnsana hiçbir şey öğretemezsin; öğrenmeyi ancak kendi içinde bulacağını öğretebilirsin. Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseleleri uzun uzadıya anlatmak yerine, keşke bir tek olgu, hatta küçük bir şey keşfetseydim. Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik […]

 10. Vera Peiffer Sözleri

  Düşüncelerimizin kalitesi, yaşam kalitemizi belirler. Rüzgarın nasıl estiği fark etmez. Farkı yaratan, yelkenlerinizi nasıl açtığınızdır.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Incir Reçeli Sözleri” için (0) sende ekle!