Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.

Özlü Sözler

Hos Gelisler Ola Marsı Sözleri16 / 04 / 2014

Hos Gelisler Ola Marsı Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa
Askerin milletin bayrağınla çok yaşa

Arş arş arş ileri ileri
Arş ileri marş ileri
Dönmez geri Türk’ün askeri
Sağdan sola soldan sağa
Al da bayrağın düşman üstüne

Cephede mitralyöz ayna gibi parlıyor
Cumhuriyet gençleri bayrak açmış bekliyor

Arş arş arş ileri ileri
Arş ileri marş ileri
Dönmez geri Türk’ün askeri
Sağdan sola soldan sağa
Al da bayrağın düşman üstüne

Parlayan yıldızın alemi aydınlatır
Cumhuriyet bayrağı sonsuza dalgalanır

Arş arş arş ileri ileri
Arş ileri marş ileri
Dönmez geri Türk’ün askeri
Sağdan sola soldan sağa
Salla bayrağın düşman üstüne

Yazar: Yetim Mehmet Bey (Türkel)

Benzer yazılar

 1. Galileo Galilei Sözleri

  Evrenin kitabı matematik diliyle yazılmıştır. Kuşku, bilimin babasıdır. İnsana hiçbir şey öğretemezsin; öğrenmeyi ancak kendi içinde bulacağını öğretebilirsin. Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseleleri uzun uzadıya anlatmak yerine, keşke bir tek olgu, hatta küçük bir şey keşfetseydim. Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik […]

 2. Refik Halit Karay Sözleri

  İnsan başkalarını aldatma idmanını önce kendinde yapar. Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur.

 3. Ella Wheeler Wilcox Sözleri

  Gülerseniz, dünya da güler. Ağlarsanız, yalnız ağlarsınız. Bir gemi doğuya gider, biri batıya. Esen aynı rüzgârla hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgâr değil, yelkendir.

 4. Mehmet Akif Ersoy Sözleri

  Aslını gizleyemez insan, giydiği kaftanlarla. Bilmez ama kendini kandırır, söylediği yalanlarla. Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne. Ey yolcu uyan! Yoksa çıkarsın ki sabaha: Bir kupkuru çöl var, ne ışık var, ne de vaha! İki insan çeşidi vardır; Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen. Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne […]

 5. Hendrik Willem Van Loon Sözleri

  İnsanları, insanlara rağmen seveceksin. İnsanlığın kurtuluşunu sağlayacak en büyük erdem toleranstır.

 6. Andre Tardieu Sözleri

  Herkes dünyanın düzene girmesini ister. Fakat çabayı komşusundan bekler.

 7. Gloria Pitzer Sözleri

  Hiç çaba sarfetmeden ulaştığımız tek şey ihtiyarlıktır.

 8. Wystan Hugh Auden Sözleri

  Aşksız binlerce kişi yaşayabildi, ama susuz bir kişi bile yaşayamadı. Müzik zamanı sindirmek için elimizdeki en iyi araçtır.

 9. Sarah Bernhardt Sözleri

  Biri sizi bir defa aldatırsa suç onundur. İkinci defa aldanırsanız bilin ki suç sizindir.

 10. Paulo Freire Sözleri

  Dünya, aç oldukları için uyuyamayanlarla, açlardan korktukları için uyuyamayanlar arasında bölünmüş durumdadır. Yüzleşme noktasında ne mutlak cahiller ne de yetkin bilgeler vardır; sadece halen bildiklerinden daha fazlasını öğrenme girişimi içindeki insanlar vardır.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Hos Gelisler Ola Marsı Sözleri” için (0) sende ekle!