Hayat bir sınavdır; ama diğer sınavlara pek de benzemez. Çünkü bazen yaptığın bir yanlış, tüm doğrularını götürebilir.

Bilge Sözleri

Gençlik Marsı Sözleri28 / 07 / 2014

Gençlik Marsı Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Dağ başını duman almış,
Gümüş dere durmaz akar.
Güneş ufuktan şimdi doğar,
Yürüyelim arkadaşlar.

Sesimizi yer, gök, su dinlesin;
Sert adımlarla her yer inlesin.

Bu gök, deniz nerede var,
Nerede bu dağlar, taşlar.
Bu ağaçlar, güzel kuşlar,
Yürüyelim arkadaşlar.

Sesimizi yer, gök, su dinlesin;
Sert adımlarla her yer inlesin.

Her geceyi güneş boğar,
Ülkemizin günü doğar.
Yol uzun da olsa ne var,
Yürüyelim arkadaşlar.

Sesimizi yer, gök, su dinlesin;
Sert adımlarla her yer inlesin.

Derleyen: Felix Körling
Tercüman: Ali Ulvi Elöve

Benzer yazılar

 1. Robert Anson Heinlein Sözleri

  Aptallık kafi ise kötülüğe yorma, ama yine de gözünü açık tut. İnsanın aptallığının gücünü asla küçümseme. Günah sadece diğer insanların canını gereksiz yere yakmakta yatar. Diğer bütün günahlar uydurulmuş saçmalıklardır.

 2. Antoine Bret Sözleri

  Aşkın gelişi aklın gidişidir. Aşkın ilk soluğu, mantığın son soluğudur.

 3. Inci Aral Sözleri

  Benim için ait olmak, katkıda bulunmak ve paylaşmak önemli. Oysa sen ucu kırık bir kalem gibisin. Seninle yazamam. Herkes ağlayacak bir göğüs istiyordu ama kimse o göğüs olmayı göze alamıyordu. İnsan yanlış yerden hayata başlamışsa, neyi tutsa elinde kalıyordu. Nasıl oluyor da insan, yaşamına onca güzellik katmış birini günün birinde bu kadar anlamsız bulabiliyor?

 4. Anais Nin Sözleri

  Herşeyi olduğu gibi görmeyiz, olduğumuz gibi görürüz.

 5. Voltaire Sözleri

  Akıllı kişilerin en büyük talihsizliği, salakların abuk subukluklarıyla başa çıkmak zorunda olmalarıdır. Bir gün her şeyin daha iyi olacağını düşünmek, umudumuz; bu gün her şeyin iyi olduğunu düşünmek, yanılgımızdır. Çalışmak bizi şu üç beladan kurtarır; can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk. Etrafta bu kadar çok kitap olduğu için bu kadar cahiliz. Fikirlerinizden nefretediyorum. Ama onları […]

 6. Asker Sözleri

  Asker arkadaşı ölümüne arkadaştır, ölüm arkadaşı can arkadaşındır. Bir gül konmuş baş ucuma, yazık değilmi bu genç yaşıma, askerde bir iş gelirse başıma, garip Asker yazın mezar taşıma. Dün yine düşündüm eski günleri nasıl değişti herşey bizde değiştik bilmeden sucumuz yok anladım ne aşk, ne hasret, hiçbir şey sonsuz değil ne yazık her sevda zaman […]

 7. Og Mandino Sözleri

  Başarıdan saklanmaya paydos. Büyümek için zamandan ve mekandan kopun. Yarın değil! Hemen şimdi, şimdi! Hayatınızda söyleyebileceğiniz en acı sözler, bir daha dünyaya gelirsem… sözleri olacaktır.

 8. Audrey Hepburn Sözleri

  Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak. Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar elerini geçirsin saçlarından. İnce bir bedense isteğin, ekmeğini açlarla bölüş. Ve güzel dudaklara sahip olmak için, sadece güzel sözler söyle..

 9. Murat Ziya Tekin Sözleri

  Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır. Bazılarının zeka seviyesi ana rahmin den terk. Sen kendini biliyorsun. Kadının en güzel makyajı günde 5 defa aldığı abdesttir. Gidişinin ardından çok fena yağmur yağdı. Fakat gökyüzü bana mı ağladı, sana mı tükürdü anlamadım. Aldığımız nefes bile burnumuzdan geliyor. Babaanne, sen evlenirken dedemden elektrik aldın […]

 10. Al Capone Sözleri

  Ayağımda ayakkabım yok diye üzülürdüm hep, yolda giderken ayağı olmayan bir adam gördüm ve onun için bu haldeyim. Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam. Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı’ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Gençlik Marsı Sözleri” için (0) sende ekle!