Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.

Özlü Sözler

Çanakkale Marsı Sözleri22 / 07 / 2014

Çanakkale Marsı Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Sönmeyecek Türkiyemde ocaklar
Gönderinden inmeyecek sancaklar
Hatıranı bütün millet kucaklar

Şehitlere kefen bezi biçilmez
Can verilen topraktan vazgeçilmez
Gazi diyor: Çanakkale geçilmez!

Çanakkale geçilmez!
Geçilmez! Geçilemez!

Millet yurtsuz, bayrak öksüz olur mu?
Ocak ıssız, vatan göksüz olur mu?
Bugün bizsiz, yarın köksüz olur mu?

Şehitlere kefen bezi biçilmez
Can verilen topraktan vazgeçilmez
Gazi diyor: Çanakkale geçilmez!

Çanakkale geçilmez!
Geçilmez! Geçilemez!

Yazar: Osman ARSLAN

Benzer yazılar

 1. Thomas Paine Sözleri

  Akıl, kendine boyun eğer; cehalet ise kendine dayatılan her şeye. Benim ülkem dünyadır, tüm insanlar benim kardeşimdir, iyiyi ve doğruyu yapmak benim dinimdir.

 2. Oliver Wendell Holmes Sözleri

  Bağnazın kafası gözbebeği gibidir; ne kadar aydınlık olursa o kadar küçülür. Günah işlemenin birçok vasıtaları vardır, fakat yalan bunların hepsine uyan bir saptır. Zayıf bir akıl, kendine zarar verebilecek kadar güç biriktiremez. Yani aptallık sıklıkla insanların delirmesini önler.

 3. Jerry Brown Sözleri

  Kaybetme cesareti olmayanın, gerçeği söyleme kapasitesi yoktur.

 4. Muriel Barbery Sözleri

  Yoksulların nefret ettikleri bir şey varsa, o da diğer yoksullardır.

 5. Edward Estlin Cummings Sözleri

  Eğer aşk için kelime gerekseydi, dilsizler nasıl sevecekti. Güneş ışığını yanlızca sevgililer giyer. Seni diğerlerinden farksız yapmaya tüm gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş başladı mı, artık hiç bitmez. Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir. Tüm cehalet bilginin içine doğru kayar […]

 6. Bilge Sözleri

  Akıl gibi mal, iyi huy gibi dost, edep gibi miras ve ilim gibi şeref olmaz. Belki o herşeye değecek kadar değerli senin için; ama sen de, onun için kendini hiç edecek kadar değersiz değilsin. Çok sevdiğin ama geri döndüremeyeceğin kişilerin en kötü yanı; Onları her hatırladığında, seni tekrar tekrar terk etmeleridir. Eskiden insanlar sevilir, eşyalar […]

 7. Nathaniel Hawthorne Sözleri

  Bedenimizde görülen bazı hastalıklar, ruhlarımızda saklanan hastalıkların küçük parçalarıdır. Hangi zindan insanın kendi yüreğinden daha karanlıktır. Hangi gardiyan insanın kendisinden daha zorludur.

 8. Gilbert Ryle Sözleri

  Felsefenin görevi; bilgi araçlarımıza ilişkin tam bir anlayıştan doğan problemlerin çözümüdür.

 9. Woody Allen Sözleri

  Aşk olmadan sx boş bir deneyimdir ama boş deneyimler arasında olabilecek en iyi deneyimdir. Bir adam çok güzel bir şarkı söylerse mest olursun. Hiç aralıksız söylerse, başına ağrılar girer. Dünya’nın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi. Ölümden sonra yaşam varsa ve hepimiz aynı […]

 10. Peter Ferdinand Drucker Sözleri

  Ağaçlar ölmeye yukarıdan başlar. Bir işin sadece tek bir geçerli amacı olabilir: Müşteri kazanmak. Çevrenin korunabilmesi için ekolojiyle ilgili yasalara ihtiyaç vardır. Dünya artık emek yoğun, malzeme yoğun, enerji yoğun değildir; bilgi yoğun olmaktadır. İnsanın yaşadığı çevreye yönelen başlıca tehlikeler giderek daha global bir nitelik almaktadır. Bilgi, tek başına ekonomik bir kaynak değildir. Bilgi alınıp […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Çanakkale Marsı Sözleri” için (0) sende ekle!