Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir?

Kitap Sözleri

Bob Marley Sözleri22 / 07 / 2014

Bob Marley Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aslında sürekli tebessüm edenler, içten içe acı çekenlerdir. Unutma, her gülen yüz mutluluk ifadesi değildir.

Belki de hepimiz hiç düşünmeden kalbimizin en iyi kısmını vermişizdir. Hemde karşılığında bizi düşünmesi bile zor olanlara.

Dünyanın en güzel ritmi, Onun: senin için çarpan kalbidir.

Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; Gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir.

Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir.

Aslında kadın su gibi bulunduğu kaba uyar. Kadınlardan şikayetçi olan erkek, hatayı kendi kalıbında aramalıdır.

Herşey yolunda gitmiyor bazen, ne yaparsan yap olmuyor yinede! En zoru da; bunlara rağmen gülümsemek zorunda kalmak işte.

Eğer bu hayatta illa kıymet bilmek gerekiyorsa, Sadece kendi kıymetini bil. Boşver be! nasılsa her rüya güneşle sona eriyor.

Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme..

Artık hep hayal ettiğimiz yeni bir başlangıcı değil; Hiç düşünmediğimiz mutlu bir sonu istemeliyiz.

Bakmayın insanların “Beni çok sevecek birini arıyorum” demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor!

Kendi kendime konuştuğum kadar, kimseyle konuşmuyorum. Sebep delilik değil, sadece bilirim ki insanı sadece en iyi kendi dinler.

Herşeyinle seversin, tüm gücünle belki; ama yine kaybedersin. Neden mi? Çünkü her “seviyorum” diyeni adam zannedersin.

İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

Gördüğünü herkes sever, sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten’e değil, kalbe dokunacaksın.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Mohsen Namjoo Sözleri

  Olurda olamazsam buralarda, yanağındaki küçük çukura saklanmak istiyorum. Uyumak yüzyıllarca uyumak..

 2. Yavuz Sultan Selim Sözleri

  Biz bunca meşakkate alkış uğruna katlanmadık, halis niyetimiz rızayı ilahidir. Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür. Devletleri yıkan tüm hataların altında nice gururun gafleti yatar. Ey canım, eğer sana Selimi gibi yüz tane devlet ve saltanat dâhi verilse cihana bağlanıp dosttan uzak olma. Ümit sabahı Mustafa (s.a.v.)’nın güzel yüzüdür. Gayıp sırları O’nun […]

 3. Nihat Behram Sözleri

  Ah benim aşkla beslediğim sevgilim kalbimi zorlayan heyecanla sana savaşın gitgide yaklaşan uğultusuyum. Sen bağrımı amansızca zorlayan siyahlık, unutma! Öldürmekten daha kuvvetlidir ölebilmek.

 4. Anais Nin Sözleri

  Herşeyi olduğu gibi görmeyiz, olduğumuz gibi görürüz.

 5. Türkmenistan Atasözleri

  Ak gün ağartır, kara gün karartır. Akıldan iyi zenginlik, sağlıktan kıymetli şey yoktur. Aklın yoksa nakle. Ateşi karıştırırsan söner; komşunu rahatsız edersen göçer. Bal tatlı, baldan çocuk tatlıdır. Balığın dirliği su ile mümkündür. Cahil bir yaşar, bilgili bin yaşar. Cefayı çeken vefa görür. Çobanın ayağı yetişmezse, sopası yetişir. Çocuğu büyüten, atı yetiştiren bilir. Çocuk düşe […]

 6. Frederick Langbridge Sözleri

  Dünya insanların bakışına göredir. Aynı pencereden bakan iki insandan biri çamuru görür; öteki yıldızları.

 7. Kahraman Tazeoglu Sözleri

  Aklım kara kış.. Ellerim seni üşüyor, bugün günlerden soğuk.. Ben seni yaralarından tanıdım, ecelime son kurşundun deli davalım. N’olur bulutsuzluğuma darılma, dudağında bizi gül, kıyametime adım kala, beni senden alma.. Cüzzamlı ruhlar cehennemine gidiyorum ben.. Kirli sözlerimi temize çekme! Oysa “gel” desen gelecektim. Bu kentte her yağmur kendini ağlar. Aklıma düşsen yalnızlık oluyorum.. Ağzımdaki uykudan […]

 8. Kanuni Sultan Süleyman Sözleri

  Altın ver, altın ver ki görsünler hazinenin kudretini. Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bu dünyadan eli boş gitmiştir. Dünyanın efendisi ben değil, reayadır ki, ziraat ve çiftçilik emrinde huzur ve rahatı terk ile iktisap ettikleri nimetle bizleri yaşatırlar. Eğer ben padişahım diye benim lehimde bir karar verseydin, […]

 9. Murat Ziya Tekin Sözleri

  Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır. Bazılarının zeka seviyesi ana rahmin den terk. Sen kendini biliyorsun. Kadının en güzel makyajı günde 5 defa aldığı abdesttir. Gidişinin ardından çok fena yağmur yağdı. Fakat gökyüzü bana mı ağladı, sana mı tükürdü anlamadım. Aldığımız nefes bile burnumuzdan geliyor. Babaanne, sen evlenirken dedemden elektrik aldın […]

 10. Les Brown Sözleri

  Başkasının sizin hakkınızdaki düşüncesi sizin gerçeğiniz olmasın.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Bob Marley Sözleri” için (0) sende ekle!