Hani anlat desem içindeki sevgiyi; ilk kelimenden sonra kaç dakika sürer? Söylesene beni kaç harfle sevdin?

Anlamlı Sözler

Bob Marley Sözleri02 / 08 / 2014

Bob Marley Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Aslında sürekli tebessüm edenler, içten içe acı çekenlerdir. Unutma, her gülen yüz mutluluk ifadesi değildir.

Belki de hepimiz hiç düşünmeden kalbimizin en iyi kısmını vermişizdir. Hemde karşılığında bizi düşünmesi bile zor olanlara.

Dünyanın en güzel ritmi, Onun: senin için çarpan kalbidir.

Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; Gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir.

Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir.

Aslında kadın su gibi bulunduğu kaba uyar. Kadınlardan şikayetçi olan erkek, hatayı kendi kalıbında aramalıdır.

Herşey yolunda gitmiyor bazen, ne yaparsan yap olmuyor yinede! En zoru da; bunlara rağmen gülümsemek zorunda kalmak işte.

Eğer bu hayatta illa kıymet bilmek gerekiyorsa, Sadece kendi kıymetini bil. Boşver be! nasılsa her rüya güneşle sona eriyor.

Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme..

Artık hep hayal ettiğimiz yeni bir başlangıcı değil; Hiç düşünmediğimiz mutlu bir sonu istemeliyiz.

Bakmayın insanların “Beni çok sevecek birini arıyorum” demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor!

Kendi kendime konuştuğum kadar, kimseyle konuşmuyorum. Sebep delilik değil, sadece bilirim ki insanı sadece en iyi kendi dinler.

Herşeyinle seversin, tüm gücünle belki; ama yine kaybedersin. Neden mi? Çünkü her “seviyorum” diyeni adam zannedersin.

İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

Gördüğünü herkes sever, sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten’e değil, kalbe dokunacaksın.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Gilles Deleuze Sözleri

  Felsefe, kavramlar yaratma sanatıdır.

 2. Charles Bukowski Sözleri

  Anladım ki; hayatında birinin olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış yalnızlık. Bu kadar iyi niyetli olmayın, çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de dostlarınız yıkabilir. Cesur insanın hayal gücü kısıtlıdır. Korkaklık kötü beslenmenin bir sonucudur. Dostumsan yanımda, düşmanımsan karşımda ol. Ortada bir yerde isen; Benden uzak ol… Eğer iki kişi arasında kalıyorsanız; […]

 3. Stephen Edwin King Sözleri

  Bazıları benim korkunç bir kişi olduğumu düşünüyor! Hiç de bile! Bende bir çocuk kalbi var: Masamda ve bir kavanozun içinde.

 4. Michel Foucault Sözleri

  Ayrılığın en çok acıtan yanı; Onun yüzünden kaybettiğin insanlara yeniden muhtaç kalmandır. Tımarhane ve hapishane, iktidarların sopası olmuştur tarihte.

 5. Norman Cousins Sözleri

  Hayatın trajedisi ölüm değil, yaşarken ölmesine izin verdiğimiz şeylerdir.

 6. Raoul Bott Sözleri

  Matematikte büyük olmanın iki yolu vardır: İlki herkesten zeki olmak, ikincisi de herkesten aptal, fakat sebatlı olmak.

 7. Ibni Sina Sözleri

  Aklı bol olan, zamanın kıtlığından zarar görmez. Bütün hastalıklar esasen yenilen ve içilen şeylerden ileri gelmektedir. Dünya bir eğlence ve oyun yeri değildir. Benim gönlümün kırılmaz sabrı, senin gönlünün yumuşamaz katılığı var. Şu halde sevgilim aşk yolunda ikimiz de sert taşız. İlim ve sanat ittifak görmediği ülkeyi terk eder. Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör […]

 8. Dennis Wholey Sözleri

  İyi olduğunuz için herkesin size adil davranmasını beklemek, vejetaryan olduğunuz için boğanın saldırmayacağını düşünmeye benzer.

 9. William Whately Sözleri

  Sabahleyin kaybedeceğin bir saatin bütün gün zararını çekersin.

 10. Alfred North Whitehead Sözleri

  Akıllarımız sınırlı fakat bu sınırlılığın şartları içerisinde sonsuz olasılıklarla çevrilmişiz; işte hayatın gayesi bu sonsuzluktan kavrayabildiğimiz kadar çok şey kavramak. Bir kadının “memnun oldum” dediği tek yer, tanışma faslıdır. Cehalet değil, cehaletin farkında olmama bilginin ölümüdür. Günümüzün geçerli inançlarını yarıp öteye fışkırmayan bir uygarlık, çok sınırlı bir ilerleme döneminden sonra kısırlaşmaya mahkumdur. Batı felsefeleri, Platon’un […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Bob Marley Sözleri” için (0) sende ekle!