Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir?

Kitap Sözleri

Audrey Hepburn Sözleri23 / 07 / 2014

Audrey Hepburn Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak.

Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar elerini geçirsin saçlarından.

İnce bir bedense isteğin, ekmeğini açlarla bölüş.

Ve güzel dudaklara sahip olmak için, sadece güzel sözler söyle..

Benzer yazılar

 1. Antiphanes Sözleri

  İnsan iki şeyi saklayamaz: Sarhoş olduğunu ve aşık olduğunu.

 2. Paulo Freire Sözleri

  Dünya, aç oldukları için uyuyamayanlarla, açlardan korktukları için uyuyamayanlar arasında bölünmüş durumdadır. Yüzleşme noktasında ne mutlak cahiller ne de yetkin bilgeler vardır; sadece halen bildiklerinden daha fazlasını öğrenme girişimi içindeki insanlar vardır.

 3. Archibald Joseph Cronin Sözleri

  Acı olan mutlu olmamak değil, mutlu olabilecekken olamamaktır. Cehennem, umudunu kaybetmektir. Nefesinden feragat etmeyen, gerçek hürriyet kavuşmaz. Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez. Sadece, bugünün gücünü tüketir.

 4. Yunus Emre Sözleri

  Ana rahminden geldik pazara, bir kefen aldık döndük mezara. Beni bende demen bende değilem, Bir ben vardır bende benden içeri. Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen. Çok mal haramsız, çok söz yalansız olmaz. Dünya yalan kardeşim, dünya yalan! Var mı yalan dünyada bakî kalan. Mal da yalan, mülk de yalan. Var […]

 5. Freddie Mercury Sözleri

  Aynen gerçek kraliçe gibi yanımda hiç para taşımam. Eğer bir mağazada bir şey beğenirsem, hep bizim ekipten birinin almasını istiyorum. Birkaç arkadaşım var, büyük bir evim ve de istediğim zaman istediğim yere gidebiliyorum.. Ama ne kadar çok paran olursa o kadar da üzüntün oluyor. Benim de bir şekilde çok param var. Dilerim ki hepiniz kahvaltıda […]

 6. Vladimir Mayakovski Sözleri

  Sıran geldi! deseler günün birinde savaşa itseler beni, vurulsam; kan değil adın fışkırır yırtık dudaklarımdan. Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır.

 7. Mark Twain Sözleri

  Aynı yolu beraber yürüdüğümüzü sandığımız insanlar, aslında bize sadece gidecekleri yere kadar eşlik ediyor. Başka adamın bilgisindense, kendi cehaletimi tercih ederim çünkü benimki çok daha fazla. Cesaret korkunun yokluğu değil, korkuya direnmek, korkuya hükmetmektir. Doğru söz etkili olabilir ama hiç bir söz yerinde bir susuş kadar etkili olamaz. Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil. […]

 8. Sydney J. Harris Sözleri

  İnsanların yaptığı sahte paralar kadar, paraların yaptığı sahte insanlar da vardır. Yaptığımız şeylerin pişmanlığı bir gün geçer ama yapmadığımız şeylerin pişmanlığı hiçbir zaman geçmez. Sizinkine benzer bir sorun yaşamamış birinden asla öğüt almayın. Yaptığımız şeyler için pişmanlık zamanla geçer, ne var ki, yapmadığımız şeylere pişmanlığın çaresi yoktur.

 9. Montesquieu Sözleri

  Aksi kantılanmadıkça kimse suçlu değildir. Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir. Cumhuriyetler zenginlikten, diktatörlerde yoksulluk yüzünden yıkılırlar. Çeyrek saatlik okumanın gideremediği kederim olmamıştır. Dünyada başarı kazanabilmek için aptal görünülmeli, akıllı olunmalıdır. Eskiden, bir ülkeye karşı savaşmak için asker aranırdı. Bugün, askerleri savaştırmak için ülke aranıyor. İnsan ne kadar az düşünürse, o […]

 10. George Burns Sözleri

  Bu ülkeyi nasıl yöneteceğini bilen herkesin taksi sürme ve saç kesmekle meşgul olması ne büyük talihsizlik. Sevmediğim birşeyde başarılı olmaktansa, sevdiğim birşeyde başarısız olmayı tercih ederim.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Audrey Hepburn Sözleri” için (0) sende ekle!