En basit yalanları gözümün içine bakarak söyleyen aptallar tanıdım. İnandığımı sandılar; bense onların kuş kadar akılları ve cahil cesaretlerine hayrandım.

Düşündüren Sözler

Audrey Hepburn Sözleri30 / 07 / 2014

Audrey Hepburn Sözleri ve Resimleri
reklamlar

Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak.

Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar elerini geçirsin saçlarından.

İnce bir bedense isteğin, ekmeğini açlarla bölüş.

Ve güzel dudaklara sahip olmak için, sadece güzel sözler söyle..

Benzer yazılar

 1. Sırrı Süreyya Önder Sözleri

  Benimle kucaklaşmadan güçlenemeyeceğini, ben özgür olmadan, özgür olamayacağını ne zaman anlayacaksın?

 2. Remy de Gourmont Sözleri

  Tüm dünyanın bildiğini bilmek, bilmek değildir. Bilmek, tüm dünyanın görmezden geldiğine bakarak başlar.

 3. Galler Atasözleri

  Kale duvarlarının ardında cesur olmak kolaydır. Savaşta öfke de cesaret kadar iyidir.

 4. Peyami Safa Sözleri

  Ancak şimdiye hâkimiz! Şimdi durmak için değil, şimdiden başlamak için. Belki de canımızı sıkacak birşey olmadığı için canımız sıkılıyor. Din yüzünden gerilemedik, gerilediğimiz için dinden ayrıldık. Eski başka, eskimiş başkadır Nice eskiler vardır ki, hiç eskimez. Fikir sahibi olmaya mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız. Her sıkıntı bir isyan hazırlığıdır. […]

 5. Jean Baudrillard Sözleri

  Artık inanamıyoruz; ama inanana inanıyoruz. Artık sevemiyoruz; yalnızca seveni seviyoruz. Artık ne istediğimizi bilmiyoruz, ama bir başkasının istediğini isteyebiliyoruz. İstemek, yapabilmek ve bilmek eylemleri terk edilmedi ama bir başkasına devredilerek genel olarak ilga edildiler. Felsefenin sırrı, belki de kendini tanımak veya nereye gittiğini bilmek değil, ötekilerin düşlediğini düşlemektir. Kendi başına inanmak değil, inananlara inanmaktır. Ne […]

 6. Lao Tzu Sözleri

  Bilmediğini bilmek en iyisidir. Bilmeyip de bildiğini sanmak tehlikeli bir hastalıktır. Doğa, birine başka, diğerine başka davranmaz. En iyi asker saldırmaz. Üstün savaşçı sessiz başarır. En büyük fatih mücadele etmeden kazanandır. En başarılı yönetici emretmeden yönlendirendir. Gerçekten değerlendirdiğim üç hazinem var: Birincisi sevgi ve nezaket, ikincisi tasarruf, üçüncüsü ise alçakgönüllülüktür. Başkalarını bilen kimse bilgili, kendini […]

 7. Paul Geraldy Sözleri

  Sevmek güzeldir; Bir daha sevmemek daha güzeldir. Erkeğin yaratılışında sevmek yoktu. Ona aşkı öğreten kadındır.

 8. Nihat Behram Sözleri

  Ah benim aşkla beslediğim sevgilim kalbimi zorlayan heyecanla sana savaşın gitgide yaklaşan uğultusuyum. Sen bağrımı amansızca zorlayan siyahlık, unutma! Öldürmekten daha kuvvetlidir ölebilmek.

 9. Oliver Cromwell Sözleri

  Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz. Sizi alkışlayanlara aldanmayın, asıldığınızda daha çok alkışlayacaklardır. Tanrıya güven ama barutunu da kuru tutmaya bak.

 10. Marie Jeanne Riccoboni Sözleri

  Para insanı değiştirmez, sadece maskesini düşürür.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Audrey Hepburn Sözleri” için (0) sende ekle!