Başını acemi berbere teslim eden, pamuğunu cebinde taşısın.

Ata Sözleri

Aile ile ilgili Sözler01 / 08 / 2014

Aile ile ilgili Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aile bağları o kadar ağırdır ki taşımak için iki kişi gerekir hatta üç.

Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.

Çocuğunun gözyaşını silmeyen onunla birlikte ağlar.

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.

Aile, toplumların özüdür. Aileyi tahrip etmeye yeltenenler toplumu tahrip ederler.

Eğer hataların kökünü kurutmak isterseniz, analardan oluşan bir ordu kurmanız gerekir.

Her ailede meleklerde bulunur, şeytanlarda vardır.

Çocuklar, başta anne ve babalarını koşulsuz severler. Bir zaman sonra onları yargılamaya başlarlar. Nadiren onları affederler.

Aile, kötülüklerin barınmadığı en muhteşem ve sağlam kale gibidir.

Bir memleketin yükselmesi ev ve aile muhabbetine bağlıdır.

Şahane bir evde kavgacı bir kadınla oturmaktansa, tavan arasında yalnız başına oturmak daha iyidir.

Aile hayatının güzelliği gibi hiç bir şey yoktur.

Evliliği sürdüren beden değil, ruhtur.

İyi dostlarla iyi bir aile sofrasında asla yaşlanmazsınız.

Stresli zamanlarda, pek de inandırıcı olmayan aile görüntüsü neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gerçek kişilikleri açığa çıkar.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Khaled Husseini Sözleri

  Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar hırsızlığın çeşitlemesidir. Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Yüreksizlerin asıl cezası budur; gerçeği, iş işten geçtikten sonra, artık yapabilecek hiçbir şey kalmadıktan sonra […]

 2. Charles Fourier Sözleri

  Çakıl taşlarını toplayıp bir kutuya koyun ve sallayın, hiç bir sanatçının beceremeyeceği kadar uyumlu bir mozaik elde edersiniz. Medeniyet üçkâğıtçılara saraylar yaptırır, dâhilere kümes.

 3. Hacı Bektasi Veli Sözleri

  Allah ile gönül arasında perde yoktur. Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Çalışmadan geçinenler bizden değildir. Düşünce karanlığına ışık tutanlara ne mutlu. Eline, beline, diline sahip ol. Hararet nardadır, sacda değildir. Keramet baştadır, tacda değildir. Her ne ararsan kendinde ara. Kudüs’de Mekke’de Hac’da değildir. İnsanın cemâli sözünün güzelliğidir. Mârifet ehlinin ilk makamı edeptir. Madde karanlığı, […]

 4. Ögretmen Marsı Sözleri

  Alnımızda bilgilerden bir çelenk, Nura doğru can atan Türk genciyiz. Yer yüzünde yoktur, olmaz Türk’e denk; Korku bilmez soyumuz. Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun; Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun. Candan açtık cehle karşı bir savaş, Ey bu yolda ant içen genç arkadaş! Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş; Durma durma koş. Şanlı yurdum, her […]

 5. Michel Foucault Sözleri

  Ayrılığın en çok acıtan yanı; Onun yüzünden kaybettiğin insanlara yeniden muhtaç kalmandır. Tımarhane ve hapishane, iktidarların sopası olmuştur tarihte.

 6. Nikolay Gogol Sözleri

  Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin. Takdir edilmeyi beklemeden namuslu olamayanların namusuna inanmam. Bir aptalın sözleri ne kadar aptalca olursa olsun kimi zaman akıllı bir adamı bile şaşırtmaya yeter.

 7. Haruki Murakami Sözleri

  Nihayetinde bu dünyada, yüksek ve sağlam çitler inşa edebilen insanlar ayakta kalır. Bunu reddetmeye kalkarsan, kendini çorak arazilere sürgün edilmiş bulursun.

 8. Christiaan Huygens Sözleri

  Dünya vatanım; bilim dinimdir.

 9. Bolivya Atasözleri

  Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

 10. Isveç Atasözleri

  Eski sevgi paslanmaz. Kelebek bir zamanlar tırtıl olduğunu unutup durur. Gençliğin güzel bir yüzü, ihtiyarlığın güzel bir ruhu vardır. Kaygı küçük şeyin gölgesini kocaman yapar.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Aile ile ilgili Sözler” için (0) sende ekle!