Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir?

Kitap Sözleri

Aile ile ilgili Sözler24 / 04 / 2014

Aile ile ilgili Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aile bağları o kadar ağırdır ki taşımak için iki kişi gerekir hatta üç.

Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.

Çocuğunun gözyaşını silmeyen onunla birlikte ağlar.

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.

Aile, toplumların özüdür. Aileyi tahrip etmeye yeltenenler toplumu tahrip ederler.

Eğer hataların kökünü kurutmak isterseniz, analardan oluşan bir ordu kurmanız gerekir.

Her ailede meleklerde bulunur, şeytanlarda vardır.

Çocuklar, başta anne ve babalarını koşulsuz severler. Bir zaman sonra onları yargılamaya başlarlar. Nadiren onları affederler.

Aile, kötülüklerin barınmadığı en muhteşem ve sağlam kale gibidir.

Bir memleketin yükselmesi ev ve aile muhabbetine bağlıdır.

Şahane bir evde kavgacı bir kadınla oturmaktansa, tavan arasında yalnız başına oturmak daha iyidir.

Aile hayatının güzelliği gibi hiç bir şey yoktur.

Evliliği sürdüren beden değil, ruhtur.

İyi dostlarla iyi bir aile sofrasında asla yaşlanmazsınız.

Stresli zamanlarda, pek de inandırıcı olmayan aile görüntüsü neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gerçek kişilikleri açığa çıkar.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Max Planck Sözleri

  Bilim, doğanın nihai gizemini çözemez çünkü biz, çözmeye çalıştığımız gizemin bir parçasıyız.

 2. Ambrose Redmoon Sözleri

  Cesaret korkunun yokluğu değildir, başka bir şeyin korkudan daha önemli olduğu kanısıdır.

 3. Kurt Cobain Sözleri

  Solup gitmektense yanmak daha iyidir. Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım. Şarkı söyleme tarzımın yoğunluğu genelde karnımın üst kısmında toplanır; burası benim haykırdığım, hissettiğim, içimdeki her şeyin dışarı döküldüğü yerdir. Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok […]

 4. Jack London Sözleri

  Deha, satışa çıkarılan ürünün üstüne konulan markadır. Ütopya sözü bir fikri peşinen yargılamaya yetmektedir. Martin Eden için neden biraz üzülmeyeyim? Martin Eden bendim. Martin Eden bir bireyci idi, bense bir sosyalist. İşte bu nedenden ben yaşamaya devam ediyorum ve işte bu nedenden Martin Eden öldü. Dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğludur. Gelişme hayattır ve hayatta […]

 5. Walter Scott Sözleri

  Tutku her iklimde yetişen bir bitkidir. Paranın öldürdüğü ruhlar, demirin öldürdüğü bedenden daha çoktur. İnsanlar kendi çılgın ihtiraslarının neticelerini, kadere yüklerler.

 6. Vladimir Mayakovski Sözleri

  Sıran geldi! deseler günün birinde savaşa itseler beni, vurulsam; kan değil adın fışkırır yırtık dudaklarımdan. Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır.

 7. Abraham Maslow Sözleri

  Genellikle en mükemmel olduğumuz anlarda gözümüze çarpan kendimiz olmaktan korkarız. Oturduğu yerle iftihar eden bir insan görmeyi severim. Sevdiğim diğer bir şey de bir insanın oturduğu yerde kendisiyle iftihar ettirecek şekilde yaşamasıdır. İnsan, ne olmaya muktedirse “o” olmalıdır. Sahip olduğunuz tek şey bir çekiçse, herşeyi bir çivi olarak görmeye başlarsınız. Kendi kendisiyle barış yaşamak istiyorsa; […]

 8. Peter Lynch Sözleri

  Asla karlı hisseleri kendi haline bırakıp, kuruluşun gelişimini izlemekten vazgeçmeyin. Borsada karlı çıkmak için sürekli haklı çıkmanıza gerek yoktur. Çiçekleri koparıp, otları sulayarak karınızı arttıramazsınız. Etraftaki bütün kızları öpmek zorunda değilsiniz. Pek çok karlı hisseyi kaçırmış olsanız da, borsa ortalamasının çok üzerine çıkmayı başarabilirsiniz. Farklı kategorilerdeki hisselerin riskleri ve avantajları da farklıdır. Karlı bir hisseyi […]

 9. Sırrı Süreyya Önder Sözleri

  Benimle kucaklaşmadan güçlenemeyeceğini, ben özgür olmadan, özgür olamayacağını ne zaman anlayacaksın?

 10. Arap Atasözleri

  Aç eşek semerini de yer. Ağaç ve kitabın yaprağı ne kadar çoksa, meyvesı o kadar az olur. Ağızla göz yüreğin aynasıdır. Allah’ın gülü dikenli yarattığına hayret edeceğiniz yerde, dikenler arasında gül yarattığına hayret ediniz. Arifler daima huzur içindedir. Ay çıkınca yıldızların ne yararı olur. Beni anla da istersen öldür. Bir baba kudretinden aşağı derecede,çocukları kudreti […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Aile ile ilgili Sözler” için (0) sende ekle!