Deliler ve akıllı insanlar zararsızdır. En tehlikeli insanlar, yarı deliler ve yarı akıllılardır.

Akıllı Sözler

Aile ile ilgili Sözler19 / 04 / 2014

Aile ile ilgili Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aile bağları o kadar ağırdır ki taşımak için iki kişi gerekir hatta üç.

Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.

Çocuğunun gözyaşını silmeyen onunla birlikte ağlar.

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.

Aile, toplumların özüdür. Aileyi tahrip etmeye yeltenenler toplumu tahrip ederler.

Eğer hataların kökünü kurutmak isterseniz, analardan oluşan bir ordu kurmanız gerekir.

Her ailede meleklerde bulunur, şeytanlarda vardır.

Çocuklar, başta anne ve babalarını koşulsuz severler. Bir zaman sonra onları yargılamaya başlarlar. Nadiren onları affederler.

Aile, kötülüklerin barınmadığı en muhteşem ve sağlam kale gibidir.

Bir memleketin yükselmesi ev ve aile muhabbetine bağlıdır.

Şahane bir evde kavgacı bir kadınla oturmaktansa, tavan arasında yalnız başına oturmak daha iyidir.

Aile hayatının güzelliği gibi hiç bir şey yoktur.

Evliliği sürdüren beden değil, ruhtur.

İyi dostlarla iyi bir aile sofrasında asla yaşlanmazsınız.

Stresli zamanlarda, pek de inandırıcı olmayan aile görüntüsü neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gerçek kişilikleri açığa çıkar.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Jacob Riis Sözleri

  Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur, onu seyrederim. Adam belki yüz kere vurur taşa; ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz onda. Sonra birden, yüz birinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir. İşte o zaman anlarım ki taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir.

 2. Gaius Julius Caesar Sözleri

  Barış istiyorsanız savaşa hazır olun. Sende mi Brutus? Öyleyse yıkıl Sezar. (Brutus tarafından öldürülmeden önceki son sözü.) Geldim gördüm yendim. Roma’da ikinci adam olmaktansa, bir köyde birinci adam olmayı tercih ederim.

 3. Dursun Karatas Sözleri

  Beynimizi de söküp alamazlar ya; o bizim. Çünkü şimdiye kadar kırılamadı bu en sağlam halka. Dişlerimizi sökseler, gözümüzle tutunabilmeliyiz bu halkaya. En sağlam halka ben olmalıyım! Herkes, hepimiz yapabiliriz bunu Faşizm varoldukça, ona karşı direnenler en sağlam halka oldular. Son nefesimize kadar tutunmalıyız bu en sağlam halkaya. Emperyalizm var oldukça, diz çökmeyenler, en sağlam halka […]

 4. Inci Aral Sözleri

  Benim için ait olmak, katkıda bulunmak ve paylaşmak önemli. Oysa sen ucu kırık bir kalem gibisin. Seninle yazamam. Herkes ağlayacak bir göğüs istiyordu ama kimse o göğüs olmayı göze alamıyordu. İnsan yanlış yerden hayata başlamışsa, neyi tutsa elinde kalıyordu. Nasıl oluyor da insan, yaşamına onca güzellik katmış birini günün birinde bu kadar anlamsız bulabiliyor?

 5. Wolfgang Amadeus Mozart Sözleri

  Babamın ülkesi üzerimde her zaman en önemli hakka sahip olmuştur. Ne üstün zeka, ne hayal gücü ne de her ikisi beraber, bir dâhi yapmaya yeter. Sevgi, sevgi, sevgi.. İşte bu dehanın ta kendisidir. Gerçek mutluluk insanın aldıklarında değil verdiklerinde gizlidir. Müziğin en önemli, en zor ve özü tempodur. Beni en çok yükselten ve mutlu bir […]

 6. Francois de La Rochefoucauld Sözleri

  Aldatılmanın en iyi yolu, kendini herkesten kurnaz sanmaktır. Bir zamanlar sevilmeye layık olmuş yaşlı kimseler için en tehlikeli gülünçlük, artık öyle olmadıklarını unutmalarıdır. Ciddiyet, zihin eksikliklerini örtmek için icat edilmiş bir tavırdır. Dine sıkı sıkıya bağlı olmak isteyen çoktur ama, alçakgönüllü olmaya kimse yanaşmaz. Eğer aşktan söz edildiğini duymamış olsalar, hiçbir zaman sevemeyecek olan insanlar […]

 7. Tahir Musa Ceylan Sözleri

  Artık kendimi savunacak yaşları geçtim, tehlikeye girmeyecek yaşlara geldim. Büyük işler yapmaya koyulduğunda etrafında bir uçurum varmış gibi yalnız kalırsın. Düş kırıklıklarına direndiğimizi gözlemek kendimizi sevmemize neden olur. Evlilikte eşlerden biri iyi olursa öteki olduğundan kötü olur. Güçlüler kendini tahrip etmeden, zayıflarsa tahrip ederek güç kullanır. Benim için bilgi değil inanç önemlidir, çünkü bilgi de […]

 8. Georges Duhamel Sözleri

  Adalet nerede hesap sorarsa, merhamet orada haklarını kaybeder. Hakiki adalet hayırsever değildir, hakiki hayırseverlik adil değildir.

 9. George Gordon Byron Sözleri

  Bir devleti kurmak için bin yıl ister, yıkmak için bir saat yeter. Tanrı, sevdiklerine tez ölüm verir. Bir damla mürekkep bir milyon kişiyi düşündürebilir. Kılıcı eşsiz bir maharetle kullanan Türk eli, mağlûp ettiği insanların yarasını sarmakta da bir o kadar ustadır. İşi çok olanların gözyaşları için vakitleri yoktur. Gece, kadınlarla yıldızları güzel gösterir. Biz, insanları […]

 10. Robert Lee Frost Sözleri

  Dünya istekli olanlarla dolu; bazıları çalışmaya istekli geri kalanlar da onları kendi hallerine bırakmaya. Ormanda karşıma iki yol çıktı. Ben en az kullanılmış olanı seçtim. Dünyanın yarısı söyleyecek birşeyi olan ama söyleyemeyen, öteki yarısı da söyleyecek birşeyi olmayan ama durmadan konuşan insanlardan oluşur.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Aile ile ilgili Sözler” için (0) sende ekle!