Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.

Özlü Sözler

Agır Sözler25 / 04 / 2014

Agır Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.

Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, neye güldüğünden ise zekâsını ve seviyesini anlarsınız.

Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lûzum yok.

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime “iki defa güveneceğini” hesaplamalı insan.

Erkek olmak doğuştan gelen bir alın yazısı olsada, adam olmak her erkeğe nasip olmuyor.

Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik.

Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma gereksiz eleştiri sadece gizli hayranlıktır.

“Neden mutsuzsun?” dedi. “Mutsuz değil, beceriksizim” dedim. Sizin gibi, mutlu olduğumu sanmayı beceremiyorum. Hepsi bu!

Kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.

Her katil merak eder vurduğu insanın ölüp ölmediğini bu yüzden aylar sonra gelen “Nasılsın?” sorusuna hiç ümit bağlamıyorum.

Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever.

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini.

Benzer yazılar

 1. Paul Eluard Sözleri

  Açıklamak, değiştirmek için dünyayı, birlik, umut, kavga gerek insanlara.

 2. Ibrahim Sinasi Sözleri

  Aşk kim kalbe gıdadır ne yenir ne yutulur bir demir leblebidir çiğneyene aşk olsun. Koyamam kargayı bülbül yerine çiçek açmış gülü diken yerine.

 3. Bizans Atasözleri

  Olayları değiştiremiyorsanız, bakış açınızı değiştirmelisiniz.

 4. Cezmi Ersöz Sözleri

  Aşk, unutulmuş bir sanat gibi, ağırbaşlı bir çileyle öğreniliyor şimdi. Başım önde bu aralar. Suçlu olduğumdan değil! Görülmeye değer hiçbirşey kalmadığından. Eski bir kadınsın sen, aşkı öğretmek için tekrar tekrar dirilen. Gözlerimde hiç görmediğim Bir yaşam sevinci, Kim o? de yeter, kimsen olmaya geldim. Madem varlığım acı vermiyor sana, madem ki ancak yokluğumda sevgimi hissedebiliyorsun; […]

 5. Baba Sözler

  Alemin derdi ben olmuşum! Demek ki; zamanında çok iyi koymuşum. Ben eşimle tanıştığım gün bütün kadınların cenaze namazını kıldım. Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur. Her yürek bir insan taşır ama her insan bir yürek taşıyamaz. Bana aşkı anlatma güzelim… Sen aşkı okuduğun […]

 6. Umay Gedikoglu Sözleri

  Melodisini bir türlü tutturamadığımız, sevdiğim şarkıyı dinlemekti beraberliğimiz. Dudaklarımıza dökülemeyen…

 7. William Golding Sözleri

  Bir erkek seni mahvetmeye yemin ettiyse; merak etme, içer ve kendine eder; ama bir kadın yemin ettiyse kesinlikle mahveder. Eğer bitmiş bir şey sana acı veriyorsa, duyduğun acı o şeyin kendisinden değil; verdiğin değerin ona değmemesindendir. Her kadına sahip olmaya çalışan adam bir kadına hasret kalır; bir kadına sahip olan adam, her kadını kendine hayran […]

 8. Salvador Dali Sözleri

  Bir deliyle benim aramda tek bir fark var. Deli aklının yerinde olduğunu sanır. Bense deli olduğumu biliyorum. Soytarı olan ben değilim, deliliğini gizlemek için ciddiyet oyunu oynayan şu aklın, mantığın alamayacağı ölçüde sinsi toplum.

 9. Norman Vincent Peale Sözleri

  Emin adam, az, ama olumlu düşünen adamdır. Sahip olduğunuz koşulları değiştirmek için, önce farklı düşünmeye başlayın. Ne yazık ki insanlar çoğunlukla eleştiri sayesinde kurtulmak yerine övgüyle yıkımı tercih ederlerdi.

 10. Moliere Sözleri

  Bilgili bir ahmak, cahil bir ahmaktan daha çok ahmaktır. Çoğu zaman şüphe içinde bırakılmak, gerçeği işitmekten daha zalimdir. En çok sevdiğimiz insanlar, kendimize en çok benzettiklerimizdir. Geç yetişen ağaçlar en iyi yemiş verenlerdir. Beni istediğiniz kadar dövün, ama bırakın istediğim kadar güleyim. Susan bir bilgin tek bir kelime konuşamayan aptallardan farksızdır. Gülümsemenin hem maliyeti sıfırdır, […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Agır Sözler” için (0) sende ekle!