Sevdamın sesi sessizliği soluyor şimdilerde, sözlerime kilit, ağzıma mühür vurdum da, yine de susturamadım sen diye atan kalbimi.

Msn Sözleri

Agır Sözler28 / 07 / 2014

Agır Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.

Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, neye güldüğünden ise zekâsını ve seviyesini anlarsınız.

Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lûzum yok.

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime “iki defa güveneceğini” hesaplamalı insan.

Erkek olmak doğuştan gelen bir alın yazısı olsada, adam olmak her erkeğe nasip olmuyor.

Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik.

Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma gereksiz eleştiri sadece gizli hayranlıktır.

“Neden mutsuzsun?” dedi. “Mutsuz değil, beceriksizim” dedim. Sizin gibi, mutlu olduğumu sanmayı beceremiyorum. Hepsi bu!

Kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.

Her katil merak eder vurduğu insanın ölüp ölmediğini bu yüzden aylar sonra gelen “Nasılsın?” sorusuna hiç ümit bağlamıyorum.

Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever.

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini.

Benzer yazılar

 1. Metin Karabasoglu Sözleri

  Nefsin gözü miyoptur; ileriyi görmez ahireti düşünmez.

 2. Oskar Schindler Sözleri

  Benim için çalışan insanları tanıdım. İnsanları tanıdığınızda, onlara karşı insanlar gibi davranırsınız. Güç elinde hertürlü öldürme imkanı varken bağışlayabilme becerisidir; gerçek güç merhamettir.

 3. Ebu Hanife Sözleri

  Allahü teâlâ, kendisine şükür ismini vermiştir. Çünkü Allahü teâlâ, iyiliği ödüllendirir. O, merhamet edenlerin en merhametlisidir. Bir kimse fıkıh bilmez, fıkhın kıymetini ve fıkıh âlimlerinin değerini bilmezse, böyle âlimlerle oturmak kendisine ağır gelir. Dinin alışveriş kısmını bilmeyen, haram lokmadan kurtulamaz ve ibadetlerin sevabını bulamaz. Zahmetleri boşa gider ve azaba yakalanır ve çok pişman olur. Eğer […]

 4. Homeros Sözleri

  Temiz bir kalb, zehirli dillerin bozduğunu düzeltir.

 5. Napolyon Bonaparte Sözleri

  Akıl ve zekanın ne olduğunu çok araştırdım. Nihayet bunun düşünceli cür’etten başka bir şey olmadığını anladım. Budalalar geçmişten, akıllılar şimdiki zamandan, deliler de gelecekten bahsederler. Cesaret de aşk gibi ümitle beslenir. Diplomat iyi giyinmiş bir polis kuvvetidir. Emir vermek kadar kolay bir şey yoktur. Önemli olan, verilen emrin yerine getirilmesini sağlayabilmektir. Fırsat çıkmadıkça kabiliyetler pek […]

 6. Ismet Özel Sözleri

  Acılar tınladıkça bende hep seni seslendirir. Bana soru sor artık Beni kurtarma konuştur Beni yaz geceleri patlayan sağnaklara bağışla. Celladıma gülümserken çektirdiğim son resmin arkasındaki satırlar. Eğer Kürtler asimile edilmezse ve Aleviler sünnileştirilmezse Türkiye Cumhuriyeti haritadan silinir. Otların sarardığı yerlerde güneş Kurşunun değdiği tende heves kalmıştır. Kafirle çatışmayı göze alan Müslüman’a “Türk” denir. Ey kalbim! […]

 7. Esrar Dede Sözleri

  Bütün kainat aşık, ya Rab bu ne haldir? Feryatlar ayyuka çıkıyor, sanki kıyamettir. Gâh Züleyha, gâh Yusuf derim. Hepsinden de maksat sevgilidir. Yüzlerce temiz can tellerinde bağlıdır. Kakül müdür bu, yoksa bir birine denk iki tuzak mıdır?

 8. Diyojen Sözleri

  Birisi, Adam ne vakit evlenmeli diye sorduğunda, Genç ise, henüz evlenme zamanı gelmemiştir. ihtiyar ise, vakti geçmiştir, der. Dışarıdan güçlü görünüyor olabilirsin, ama savaşlar içeride kazanılır. Çeşmeden avucu ile su içen bir çocuk görünce Bu çocuk bana fazladan eşyam olduğunu öğretti, diye haykırıp su çanağını kırmıştır. Diyojen, yıkanmak için bir hamama gider. Görür ki hamam […]

 9. Kanuni Sultan Süleyman Sözleri

  Altın ver, altın ver ki görsünler hazinenin kudretini. Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bu dünyadan eli boş gitmiştir. Dünyanın efendisi ben değil, reayadır ki, ziraat ve çiftçilik emrinde huzur ve rahatı terk ile iktisap ettikleri nimetle bizleri yaşatırlar. Eğer ben padişahım diye benim lehimde bir karar verseydin, […]

 10. John Galt Sözleri

  Hiç kimse size hayatınızın kendinize ait olduğunu, iyinin de onu yaşamak olduğunu söylemedi. En sefil insan amaçsız olandır. Hayatım ve ona olan sevgim üzerine yemin ederim ki asla başkalarının hatırı için yasamayacağım, ne de onlardan benim hatırım için yasamalarını isteyeceğim.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Agır Sözler” için (0) sende ekle!