Boş boş seviyorum demekle olmaz; Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin. Yapamıyor musun! O zaman yoldan çekileceksin.

Sevgi Sözleri

Agır Sözler16 / 04 / 2014

Agır Sözler ve Resimleri
reklamlar

Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.

Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, neye güldüğünden ise zekâsını ve seviyesini anlarsınız.

Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lûzum yok.

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime “iki defa güveneceğini” hesaplamalı insan.

Erkek olmak doğuştan gelen bir alın yazısı olsada, adam olmak her erkeğe nasip olmuyor.

Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik.

Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma gereksiz eleştiri sadece gizli hayranlıktır.

“Neden mutsuzsun?” dedi. “Mutsuz değil, beceriksizim” dedim. Sizin gibi, mutlu olduğumu sanmayı beceremiyorum. Hepsi bu!

Kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.

Her katil merak eder vurduğu insanın ölüp ölmediğini bu yüzden aylar sonra gelen “Nasılsın?” sorusuna hiç ümit bağlamıyorum.

Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever.

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini.

Benzer yazılar

 1. Agır Sözler

  Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun. Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, neye güldüğünden ise zekâsını ve seviyesini anlarsınız. Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat. Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lûzum yok. Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri […]

 2. Eddie Cantor Sözleri

  Bu dünyada hiç düşmanı yoktur ama bütün dostları ondan nefret eder.

 3. Hande Altaylı Sözleri

  Tek bir sözünle beni saatlerce ağlatabilirsin, ama bana yaptıklarını unutturacak bir kelime yok.

 4. Nihat Genç Sözleri

  Bir kozmik odaya girmekle ya da bilmem iki kazı yapmakla bizi teslim alacaklarını, Cumhuriyet’i teslim alacaklarını sanacak kadar, basit, dünyadan habersiz insanlar. Eğer insanlıkta taraf tutarsak, bir maden işçisinin ölümüne de “kader” deyip umursamazsak; bu bir insanlık vicdanı değildir. Kul hakkı diye bir şey var! Bütün televizyonlar bundan bahsetsin, bu gemiciği de aşar, fenerleri de […]

 5. Ernest Hemingway Sözleri

  Ahlak konusunda inandığım ilke şudur; bir şeyi yaptıktan sonra kendini iyi hissediyorsan o ahlakidir; eğer kendini kötü hissediyorsan o gayri ahlakidir. Dinlemeyi severim. İnsanları dikkatle dinleyerek çok şey öğrendim. Çoğu insan karşısındakini hiç dinlemez. Onaracak kişi o olduktan sonra; kalbinizin kırılıp parçalanmasının zerrece önemi yok.

 6. Hans Christian Andersen Sözleri

  Bütün kötülükler, bütün erdemler kalbimizdedir, senin kalbindedir, benim kalbimdedir. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Her insanın hayatı, Tanrı’nın yazdığı bir peri masalıdır. Kişi kendi kusurlarını söylemekten hoşlanmaz, bu işi başkaları gereği kadar yapar zaten.

 7. John Plomp Sözleri

  Çocukların büyüdüğünü, cevabı olan sorular sormaya başladığında anlarsınız.

 8. Mina Urgan Sözleri

  Sesini duyunca ötüşmeye başlar göğüs kafesimdeki o suskun kuşlar. İlk sevgilim çikolata kokardı, Son sevgilim ölüm. Aradakilerin kokusu yoktu! Ben ölüm kokan son sevgilimi sevdim en çok. Ben sahip olduklarımın tadını çıkarmayı öğrendim hayatta. Sahip olamadıklarımın ve olamayacaklarımın acısına ise ayıracak zamanım yok. Hayat çok kısa.

 9. Oliver Goldsmith Sözleri

  Her insanın iradesi dışında binlerce kötü düşüncesi olabilir. İlk hata saflığın, fakat sonrakiler suçun ürünleridir. Kadınla müziğin yaşı olmaz. Yasalar fakiri ezer ve zenginler ise yasaları yönetir.

 10. Jean Paul Sartre Sözleri

  Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur. Bir şey sona ermek için başlamıştır. Serüven uzamaya gelmez. Ona anlam veren ölümdür yalnız. Cehennem başkalarıdır. Dostluk, birbiri hakkında hüküm vermek demek değildir. Dostluk, inanmak demektir. Her seçiş bir vazgeçiştir. İnsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir. Her varoluşan nedensiz […]

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Agır Sözler” için (0) sende ekle!