Boş boş seviyorum demekle olmaz; Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin. Yapamıyor musun! O zaman yoldan çekileceksin.

Sevgi Sözleri

Acı Sözler31 / 07 / 2014

Acı Sözler ve Resimleri
reklamlar

Acı olan mutlu olmamak değil, mutlu olabilecekken olamamaktır.

Bende eksik olan; merhamet, acıma ve affediş. Mantık değil.

Çektiğim acı yaşadıklarımın gerçek olduğunu hatırlatan tek şey.

Daha doğamamış ‘minik’ bir aşkın katiliyiz sevdiğim. Teslim olalım mı ha ne dersin?

En büyük pişmanlık, sevdiğin birine son bir kez, seni seviyorum diyememiş, olmaktır.

Fakat acı çektim mi? Acı çekmedim. Sadece halkımın acı çekmesinden ötürü acı çekiyorum.

Büyük acılar daha önemsizlerin hissedilmesini engeller ve tersine, büyük acıların yokluğunda en küçük dertler ve sıkıntılar bile bize büyük acı verir.

Senden acı çektiğim kadar, cehennemde acı çekseydim, cennete girerdim.

Neden hiçbir şey beklediğimiz gibi olmuyor? Neden çaresizce çürümek zorundayız acı ve arzularla ikiye bölünerek?

İnsan olana acı çektirmek yakışmaz, ama acıyı paylaşmak en çok yakışan şeydir.

Eğer bitmiş bir şey sana acı veriyorsa, duyduğun acı o şeyin kendisinden değil; Verdiğin değerin ona değmemesindendir.

Nasıl da canımı acıtıyor anlatamam; İşlevini yitirmiş bir özne gibi durmak cümlende.

Oğlum, ben nice sıkıntılar ve acılar çektim. Fakat insanlara muhtaç olmaktan daha acı bir şey görmedim.

Kimseyi kırmayayım diyorum, bir de bakıyorum kendim paramparçayım!

Zamanla herşey geçer diyenin ağzını burnunu dağıtıp zamanla geçer diyesim var.

Sayfalar: 1 2

Benzer yazılar

 1. Kazakistan Atasözleri

  Açın karnı doyar, gözü doymaz. Ağaç yaprağıyla güzeldir. Altın pas tutmaz. Baş yarılır börk içinde, kol kırılır yen içinde. Beş parmak bir değildir. Bıçak yarası geçer, dil yarası geçmez. Bir baba dokuz evladı besler, dokuz evlat bir babayı beslemez. Birlik olmayınca, dirlik olmaz. Çocuğa iş buyur ardından sen git. Çok isteyen azı bulamaz. Demir tavında […]

 2. Christina Georgina Rossetti Sözleri

  Unutup gülmek, hatırlayıp üzülmekten çok daha iyidir.

 3. Linda Sunshine Sözleri

  Eğer kendiniz hakkında konuşursanız, erkek sıkıcı olduğunuzu düşünecektir. Eğer başkaları hakkında konuşursanız dedikoducu olduğunuzu düşünecektir. Eğer kendisi hakkında konuşursanız, dünyanın en zeki ve hoş sohbet kadını olduğunuzu düşünecektir.

 4. Jean Racine Sözleri

  Alçağın korktuğu tek şey ölümdür, başka şeye aldırmaz. Başa kakılan bir iyilik daima hakaret yerini tutar.

 5. Isadora Duncan Sözleri

  Evlilik anlaşmasını okuyup kabul eden kadın, sonuçlarını hak eder.

 6. Boris Vian Sözleri

  Aşk bazen; Asla sahip olamayacağın birini sevmektir. Bu saatten sonra sende fırtına bile kopsa, bende yaprak oynamaz. En büyük günah, yüreğinin gerçekte hissettiğini inkar etmektir. Gerektiğinde, gereksiz insanları hayatından çıkaramazsan; Hiç gerekmediğinde, sevdiğin insanlarla arana girebilir. Kadının bütün düşüncesi güzelliği üstünedir, erkeğinki ise güzelliğin peşinden koşmak üzerine. Hep bu ikili nedenden ötürü birbirlerini neden anlayamadıklarını […]

 7. Robin Sharma Sözleri

  Akıl yasama organı olabilir. Ama yürütmeyi mutlaka yüreğe bırakmalısınız. Bir insanın yaşayıp yaşamadığını anlamak istersen, nabzına değil onuruna bak, duruyorsa yaşıyordur. Cevap vermen gereken tek kişi, her sabah aynaya baktığında gördüğün kişidir. Doğduğunda herkes gülerken sen ağlıyordun; Şimdi öyle bir yaşam sür ki öldüğünde sen gülerken herkes ağlasın! Erkek olmak: Mükemmelliğini bir çok kadında ispat […]

 8. Dumlupınar Marsı Sözleri

  Dumlupınar geldik sana Yüz sürmeye toprağına Dumlupınar Dumlupınar Ne de şirin bağların var Ey gelincik nedir tasan Sevgilinden ırak mısın Şehitlerin al kanından Yaratılmış bayrak mısın Dumlupınar suyun kevser Armağanın büyük zafer Dumlupınar Dumlupınar Bugün herkes seni arar Yazar: Bulamadık (Siz biliyorsanız lütfen bize yazın)

 9. Bob Hope Sözleri

  Bankalar, paraya ihtiyacınız olmadığını kanıtladığınızda size borç veren kurumlardır. Hayır işlerimi bütün dinlerde yapmaya özen gösteriyorum; teknik bir mesele yüzünden öteki dünyamı tehlikeye atmak istemem! Mumlar pastadan pahalı olunca, yaşlandığını anlarsın.

 10. Karl Popper Sözleri

  Bilgimizin önünde sonunda bir sonu vardır, ama cahilliğimizin asla sonu yoktur. Sadece tecrübe ile test edilmiş bir sistemi ampirik ve bilimsel kabul edeceğim. Bir sistemin doğrulanabilirliği ya da yanlışlanabilirliği kriter olarak alınmalıdır.

Dağlar Nasıl Oluşur?

Tüm dağlar, çoğu milyonlarca yıl önce meydana gelen yer kabuğu değişiklikleri sonucunda oluşmuştur. Kıvrımlı dağlar büyük boşluklardaki şiddetli basınçla sıkışan kaya katmanlarıyla meydana gelir. Dik dağlarda, kayalar yer kabuğunun yüzeyinde tepeler oluşturacak şekilde çıkıntılar yapmaya zorlanmıştır.

Diğer bir durum da kayaları oluşturan yerkabuğunun merkezindeki lavların katmanları çok büyük bir kuvvetle itmesidir. Volkanik dağlar, yerkabuğunun merkezinden dışarı çıkan lav, kül ve cüruftan oluşur. Sıradağlar yer kabuğundaki kırılma ve çökmelerin sonucu meydana gelir. Kaya bloklarını da kapsayan büyük yeryüzü bölümleri bir seferde sivrilir ya da çöker. Yani görüldüğü gibi dağlar birçok farklı şekilde oluşur.

Büzüllar karada oluşan ve kendi ağırlıkları altında yavaş hareket eden geniş buz kütleleridir. Buzullar, geniş vadiler oyarak dünyanın en büyük dağlarının ortaya çıkmasına yol açmıştır.

“Acı Sözler” için (0) sende ekle!